En İyi 5 Mobil Meditasyon Uygulaması

0
1159
patika kolay meditasyon uygulamasi

Bedenimiz kadar zihnimiz de çeşitli egzersizlere ihtiyaç duyuyor. Mental sağlığımız, hayatımızın birçok alanına etki etmesiyle yaşam şeklimiz üzerinde de oldukça belirleyici. Bunun yanında dışarıdan etki almaya da bir o kadar açık diyebiliriz. Peki, zihninizi sağlıklı tutmak için neler yapıyorsunuz? Meditasyon yapmak, bu anlamda birçok kişinin ihtiyacına cevap veriyor. Meditasyon egzersizleri ile günlük yaşamın stresinden ya da yaşamımızı etkileyen olumsuz düşünce kalıplarından zihnimizi arındırmamız mümkün.

Nefes, uyku, farkındalık, stres yönetimi gibi çok çeşitli meditasyon egzersizleri mevcut. Tüm egzersizlere artık mobil uygulamalar sayesinde de akıllı telefonlarımız üzerinden ulaşabiliyoruz. Biz de meditasyona ilgili olan ya da yeni başlayanlar için mobil uygulama önerileriyle sizleri buluşturmak istedik. İşte en iyi 5 mobil meditasyon uygulaması!

1. Sahaja Yoga, Meditasyon

Uygulamada nefes egzersizlerinden frekans yükseltici video ve seslere kadar birçok çalışmaya ulaşabilirsiniz. Seslendirilmiş ve görsellerle zenginleştirilen meditasyon programları 1-3-5-7-10-20-25 dakika sürüyor. Kendinize en uygun programı seçerek uygulamadaki egzersizlere başlayabilirsiniz. Sahaja Yoga Meditasyon uygulaması hem yeni başlayanlar hem de ileri seviyedeki kullanıcılar için idealdir. Meditasyona yeni başlayanlardansanız uygulamadaki temel, bilgilendirici videoları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

2. Nefes21: Kişisel Gelişim, Meditasyon, Uyku, Nefes

nefes21 kisisel gelisim

Nefes21: Kişisel Gelişim, Meditasyon, Uyku, Nefes uygulamasında sesli kitaplar, nefes egzersizleri, farkındalık kartları, uyku hikayeleri ve daha fazlası var. Sağlıklı yaşamın sırlarını keşfedeceğiniz bu uygulama, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı korumanıza odaklanıyor. Ayrıca uygulamada stres yönetimi, endişe ve kaygılardan arınma tekniklerini de bulabilirsiniz. Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

3. Balance – Meditation & Sleep

Google Play’de 2021’in en iyi uygulaması olarak seçilen Balance: Meditation & Sleep, ruh halinizi iyileştirmenizde size yardımcı oluyor. Uygulama ruh halinize, hedeflerinize, deneyiminize ve daha fazlasına göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş rehberli meditasyonlar sunuyor. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli olanlar için ideal bir uygulama olan Balance,  meditasyon becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Balance: Meditation & Sleep mobil uygulaması, ilk yıl için ücretsiz kullanım sunuyor. Uygulamayı yükledikten sonra 1 yıl ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında ise uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

4. InnerJoy: Meditasyon, Uyku

innerjoy meditasyon uyku uygulama inceleme

Mobil uygulamada stres, odaklanma, dikkat eksikliği, uyku problemleri, yorgunluk gibi yüzlerce konuda 700’den fazla rahatıcı farkındalık ve nefes egzersizi bulunuyor. İçindeki yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi yenilikçi teknolojiler ile bu deneyimi size özel hale getiriyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

5. Patika: Kolay Meditasyon

Patika: Kolay Meditasyon mobil uygulaması stres, odaklanma, uyku ve motivasyon gibi konularda günlük olarak uygulayabileceğiniz eğitimler sunuyor. Uygulamada yönlendirmeli ses kayıtları bulunuyor. Farklı eğitimleri içeren ses kayıtlarını dinleyerek pratiklerle birlikte kendinizi geliştirebilirsiniz. Meditasyon yapmaya yeni başlayanlardansanız uygulamanın temel giriş eğitiminden faydalanabilirsiniz. Patika: Kolay Meditasyon uygulamasının, uygulama içi satın alma içerdiğini belirtelim. Eğitim paketlerinin bazılarını ücretsiz olarak deneyimleyebileceğiniz gibi bazı özel paketler için de belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz