Zihninizi Dinlendiren Uygulama: MindFocus

0
1797
mindfocus uygulamasi

Gün içerisinde zihnimiz daima farklı şeylere odaklandığından kendimizi yorgun ve stresli hissedebiliriz. Özellikle de yoğun tempolu bir iş hayatımız ya da okul hayatımız varsa bu durum, uyku düzenimizi dahi etkileyebiliyor ve problem yaratabiliyor. Çoğu kişinin muzdarip olduğu bu konu, farklı yöntemlerle aşılabilmekte. Son zamanlarda da birçok kişinin yönelmiş olduğu gibi meditasyon yapmak, kişinin kendiyle baş başa kalması ve zihnini gün içindeki olaylardan, durumlardan uzaklaştırması açısından sıklıkla öneriliyor.

Tabi ki meditasyon yapabilmek için de kendinizi ve bulunduğunuz ortamı buna uygun hale getirmeniz, bir ön hazırlık yapmanız gerekiyor. Dış dünyayla olan zihinsel ilişkimizi durdurmak için basit ama etkili yollar var. Beyne doğrudan etki eden çeşitli sesler, müzikler bu konuda oldukça yardımcı oluyor. Uzmanların da belirttiği gibi müzik, düşüncelerimizde, ruh halimizde etkili olup değişkenlik yaratabiliyor. Bunun için o an yöneldiğimiz işle uyumlu müzikler dinlemek daha çok verim almamızı sağlayacaktır. Bu bakımdan meditasyon için zihninizi arındırabileceğiniz, dinlendirebileceğiniz müzikler size yardımcı olacaktır. MindFocus – Rahatlacı sesler, Meditasyon, Uyku uygulaması tam da bu ihtiyaca cevap veren başarılı bir uygulama. Seveceğinizi düşündüğümüz bu uygulamanın detaylarından bahsedelim.

MindFocus – Rahatlacı sesler, Meditasyon, Uyku uygulaması, rahatlatıcı ortamlar haline getirilebilen yüksek kalitedeki seslerin koleksiyonlarını içeriyor. Yaptığınız işe odaklanmak istediğinizde ya da uykuya geçme aşamasında dinleyebileceğiniz farklı ortamlardaki müzikler ile zihninizi rahatlatabilirsiniz. Mindfocus uygulamasında yağmur, doğa, şehir, medistasyon sesleri ve karışık sesler olmak üzere beş farklı kategori bulunuyor. Bunlar arasından seçiminizi yaparak odaklanmanıza yardımcı olabilirsiniz. İsterseniz hoşunuza giden farklı sesleri birleştirebilme imkanınız da bulunuyor. Örneğin, herhangi bir enstrüman sesiyle yağmurun ya da okyanus dalgasının seslerini birleştirebiliyorsunuz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de ses kaybolma süresini belirleyerek müziğin bitişini daha güzel bir şekilde ayarlayabilmeniz. MindFocus uygulamasının zamanlayıcı özelliğini kullanarak dinlediğiniz müziğin ne zaman sonlandırılmasını istiyorsanız ona göre zamanını belirleyip ayarlama yapıyorsunuz. Sürenin sonuna gelirken uygulama, dinlenen müziğin sesini yavaş yavaş azaltarak sonlandırıyor. Uykunuzu iyileştirmek için rahatlatıcı sesleri dinleyerek bu şekilde zamanlayıcınızı kurabilirsiniz.

Her ortama uygun olarak odaklanmanızı ve zihninizi dinlendirmenizi sağlayacak MindFocus – Rahatlacı sesler, Meditasyon, Uyku uygulamasını Play Store’dan ücretsiz olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz. Uygulama, internet bağlantısı gerektirmediği için veri kullanımı konusunda endişe yaratmadan istenilen yerde kullanılabiliyor.

MindFocus - Rahatlacı sesler,
MindFocus - Rahatlacı sesler,
Developer: Squamobi
Price: Free
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot
  • MindFocus - Rahatlacı sesler, Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz