WhatsApp’a, Kullanıcıları Sevindirecek 3 Yeni Özellik Geliyor

0
950
whatsapp

Popüler mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp, yeni özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Daha öncesinde duyurulan ve test aşamasına alınan yeni WhatsApp özellikleri, güncellemelerle birlikte yakında herkese açık hale gelecek.

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcı memnuniyetini artırmak için uygulamayı devamlı geliştirmeye çalışıyor. 2020 yılı içerisinde uygulamaya eklenecek olan yeni özellikleri, önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Test süreci bittikten sonra kullanıcıların kullanımına sunulacak olan bu özelliklerin neler olduğuna bakalım.

Kaybolan Mesajlar

WhatsApp Messenger’a gelecek yeni özelliklerden biri “kaybolan mesajlar”. Bu özellik ile gönderilen mesajların ne zaman silineceği ayarlanabilecek. Kendi kendini imha eden mesajların süresini belirleyebilirsiniz. Özelliği kullanmak istemeyenler için bu özelliği devre dışı bırakma seçeneği de bulunacak.

Sohbet Yedeklemelerine Şifre Koruması

Uygulamaya gelecek olan bu özellik ile yedeklenmiş sohbetleriniz koruma altında olacak. Kullanıcıların sohbet yedeklemeleri için güvenlik önlemi alan uygulama, şifre ya da pin ayarlaması yapılmasına imkan verecek.

Mesaj İletimi İçin Sınırlama

Uygulama, yalan haberlerin yayılmasına karşı önlem almak için mesaj iletimini sınırlandıracağını duyurmuştu. Alınan bir mesajın sadece bir sohbete iletilebilmesinin yanında, iletilen mesajlardaki medyaların otomatik olarak indirilmesini kısıtlayan bazı indirme seçenekleri de sunulacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz