Facebook Gaming Uygulaması, Twitch’e Rakip Oluyor

0
1062
facebook gaming twitch e rakip oluyor

Sosyal medya devi Facebook’un oyun alanındaki çalışmaları, yeni gelişmelerle devam ediyor. Oyun yayını yapılmasına imkan sağlayan Facebook Gaming platformunun, web sürümünden sonra mobil uygulaması da geldi.

Facebook, oyun severlerin ilgisini çekecek bir mobil uygulama ile karşımıza çıkıyor. Facebook’un oyun platformu Facebook Gaming, web sürümünün ardından Android ve iOS için de geliştiriliyor. Android versiyonu yayınlanan uygulamanın, iOS versiyonunun da çok yakında yayınlanacağı belirtiliyor.

facebook gaming gorsel

Twitch’e rakip olarak gösterilen Facebook Gaming uygulamasında, kullanıcıların bazı basit oyunları oynayabilmelerine ve ünlü yayıncıların oyun yayınlarını izleyebilmelerine imkan veriliyor. Uygulamada kullanıcıların yayın yapabilmeleri için de Go Live özelliği sunulacak. Bu özellik ile kullanıcılar, mobil cihazlarının ekranını Facebook üzerinden yayınlayabilecek.

Reklam bulundurmayan Facebook Gaming uygulamasında da Twitch’e benzer şekilde gelir elde etmek için yıldızlar kullanılıyor. Facebook’un yeni uygulaması Facebook Gaming’i, Android cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz