WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Aktarılır?

0
825
whatsapp sohbet gecmisi telegrama aktarma

Telegram, yeni özelliğiyle kullanıcıların gönlünü cezbetmeye devam ediyor. Güncellemeyle birlikte gelen yeni özellik sayesinde kullanıcıların WhatsApp sohbet geçmişleri kolaylıkla Telegram’a aktarılabilecek.

WhatsApp, kullanıcıların zorunlu olarak onaylaması gerektiği gizlilik sözleşmesi ile tartışma konusu olmaya devam ediyor. Tartışmalar başladığından bu yana birçok WhatsApp kullanıcısı alternatif platformlara geçmeye başladı. Bunlar arasında en çok tercih edilen de Telegram oldu. WhatsApp’ın geri hamlesi de Telegram’a olan yönelimi durdurmadı. Telegram’a geçen kullanıcı sayısı artıyor. Telegram da bu esnada kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği duyurdu.

WhatsApp Sohbetleri Telegram’a Taşınabilecek

Telegram’ın yeni özelliği, WhatsApp sohbet geçmişlerinin Telegram’a aktarılmasını sağlıyor. Birkaç adımda yapılabilen bu aktarma işlemi şu an için sadece iOS uygulamasında kullanılabiliyor. Bu özelliğin yakın zamanda Android’e de gelmesi bekleniyor.

WhatsApp Sohbetlerini Telegram’a Nasıl Taşıyabilirsiniz?

  • Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın.
  • WhatsApp’taki grup veya kişi sohbetinin seçenekler kısmından sohbeti dışarı aktar seçeneğine dokunun.
  • Sohbetlerinizi fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarmak için “medyayı dahil et” seçeneğine, dahil etmeden aktarmak için de “medyasız” seçeneğine dokunun.
  • Paylaş menüsünden Telegram uygulamasını seçin.
  • Sohbet geçmişini aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.
  • Açılan ekrandan “içe aktar” seçeneğini seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz