WhatsApp, Sarı Sayfalar Benzeri Özelliğini Test Ediyor

0
1141
whatsapp sari sayfalar ozelligi

WhatsApp, sarı sayfalar benzeri özelliğini test etmeye başladı. Whatsapp sarı sayfalar özelliği ile birlikte kullanıcılar, kategorilere göre sıralanan yerel işletmeleri kolaylıkla bulabilecekler.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği test ediyor. Sarı sayfalar özelliği, bulunulan bölgedeki işletmeleri, kategoriler halinde gösterecek. Böylelikle kullanıcılara hızlı bir iletişim imkanı sunulmuş olacak.

Kişilerin yerel işletmeleri daha kolay bir şekilde bulabilmelerini amaçlayan yeni özellik ilk olarak Brezilya’da test edilmeye başlandı. Will Cathcart tarafından duyurulan özellik, potansiyel müşteriler ve işletmelerin birbirlerini bulmasını önemli derecede kolaylaştıracak.

whatsapp sari sayfalar

Kullanıcılar, sarı sayfalar benzeri yeni özellikten yararlanmak için yeni sohbet seçeneğindeki “Yakındaki İşletmeler” menüsünden WhatsApp Business‘ı kullanacaklar. Bu şekilde yerel mağazaları arayabilecekler.

Belirttiğimiz gibi özellik şu an sadece Brezilya’da test ediliyor. İlerleyen dönemde diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz