WhatsApp, Android ve iOS Beta Sürümlerini Güncelledi

0
1171
whatsapp beta

WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilen ücretsiz ve anlık bir mesajlaşma, arama uygulaması olmasıyla neredeyse herkesin cihazında bulanan bir uygulama. Kullanıcı sayısının bu denli fazla olması, WhatsApp’ın kullanıcılara yeni deneyimler yaşatmak için uygulamayı geliştirme çabasını da beraberinde getiriyor. Son olarak yayınladığı beta güncellemesiyle de uygulamaya pek çok farklı özellikler geldi.  

Android Beta Sürümüyle Gelen Özellikler 

WhatsApp, hem Android hem de iOS sistemi için beta sürümlerini güncelledi. İlk olarak Android için geliştirilen yeni beta güncellemesinden bahsedecek olursak, engellemelerle ilgili yeni bir özellik geldiğini söyleyebiliriz. Artık engellediğiniz bir kişinin sohbet bölümüne girdiğiniz zaman o kişiyi engellediğinize dair bir bildirim balonu karşınıza çıkacak. Ancak bu balonu karşı taraf göremeyecek, sadece siz görebileceksiniz. Ayrıca yeni özellik ile engellediğiniz kişiler kategorilere de ayrılacak. Eğer bir iş profilini engellediyseniz bu, diğer engellediğiniz kişilerden farklı kategoride gösterilecek. Bu özellik ek bir ayar yapmanıza gerek kalmadan WhatsApp tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecek.  

iOS Beta Sürümüyle Gelen Özellikler 

WhatsApp’ın yeni beta güncellemesiyle iOS sisteminde ise tasarım değişikliğine gidiliyor. Açılış ekranına ve ayarlar menüsüne benzer tasarımla ‘‘from Facebook’’ ibaresi eklenmiş durumda. Bir süredir üzerinde çalışılan, aynı hesabın farklı cihazlardan kullanılabilmesi konusunda da ilerlemeler söz konusu. Güncellemeyle birlikte artık başka bir cihazdan giriş yapılmak istendiğinde kayıt kodu istendiğine dair bir bildirim gönderilecek.  

WhatsApp’ın güncellemeyle gelen bu yeni özellikleri, geliştirici ekip tarafından yapılacak testlerin onaylanmasından sonra kullanıma sunulacak.  

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz