Uber İçin Erişim Engeli Kaldırıldı: Türkiye’ye Geri Dönüyor!

0
738
uber erisim engeli kaldirildi

Türkiye’deki faaliyetleri mahkeme kararıyla durdurulan Uber, yeniden hizmete geçiyor. İstinaf mahkemesinin erişim engeli kararını kaldırmasıyla birlikte Uber, Türkiye’de tekrar faaliyet göstereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl tartışmaların gündeminde olan ve mahkeme kararıyla Türkiye’deki faaliyetlerine son verilen Uber için İstinaf mahkemesinden olumlu haber geldi. İstinaf mahkemesi, kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Dünyanın birçok yerinde hizmet veren şirket, Türkiye’de de yeniden hizmet vermeye başlayacak. Ancak bu hizmet sadece taksi hizmeti için geçerli olacak.

uber gorsel

Erişim engelinin kaldırılmasının ardından bir Uber sözcüsü “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf Mahkemesi, Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Uber, faaliyete geçtiği 2014 yılından itibaren İstanbul için popüler bir ulaşım aracı olmuştu. Uygulama, Türkiye’de 4.5 milyondan fazla kişi tarafından da kullanılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz