Türk Telekom, Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu

0
729
turk telekom yerli eSIM

Türk Telekom, yeni nesil SIM teknolojisini Türkiye’de kullanıma sunmaya hazır olduğunu duyurdu. Tamamen yerli teknoloji ile üretilen eSIM, Türk Telekom’un tüm bireysel ve kurumsal müşterilerinin kullanımına sunulacak.

Dünyada kullanım oranı giderek yaygınlaşan eSIM, Türkiye’ye de geldi. Vodafone’un geçtiğimiz aylarda eSIM’i kullanıma sunarak bir ilke imza atmasının ardından şimdi de Türk Telekom, müşterilerine bu deneyimi sunacak. Böylelikle yerli eSIM’i kullanıma sunduklarını duyuran şirket bu hizmetin tamamen ücretsiz verileceğini de vurguladı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık.” dedi.

eSIM Nedir?

Yeni nesil SIM teknolojisi eSIM, fiziksel bir müdahale olmadan uzaktan SIM profilinin yüklenmesi ve yönetilmesine imkan veren bir teknoloji. Aygıta gömülü, bütünleşik, uzaktan programlanabilir olan eSIM sayesinde aynı telefonda birden fazla operatörden hizmet alabilirsiniz. eSIM’i kullanabilmek için eSIM’in desteklendiği bir cihaza sahip olmak gerekiyor.

turk telekom eSIM

Türk Telekom, bireysel ve kurumsal müşterilerinin kullanımına sunduğu eSIM için ek bir ücret talep etmeyeceğini açıkladı. Müşteriler, numaralarını değiştirmelerine gerek kalmadan eSIM uygulamasına geçebilecekler. eSIM destekli cihaza sahip yeni aboneler de doğrudan eSIM tercih edebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz