Telegram’a Discord Benzeri Bir Özellik Geldi

0
1173
telegram discord benzeri ozellik

Telegram, yeni güncellemeyle sesli sohbet özelliğini getiriyor. Discord benzeri bir yapıya sahip olan yeni özellik, kullanıcıların sohbet gruplarında sesli görüşme yapabilmelerini sağlayacak.

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri olan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni bir özelliğini duyurdu. Kullanıcıların Telegram’daki gruplarını sesli sohbet odalarına dönüştürebileceği bu özellik, yeni güncellemeyle birlikte sunulmaya başlandı. Telegram’ın sesli sohbetler özelliği, Discord’a benzer bir işleyişe sahip olacak.

Herhangi bir Telegram grubu artık her zaman açık bir sesli sohbet odasına dönüşebilecek. Sohbetler, mevcut metin ve medya tabanlı iletişime paralel olarak çalışacak ve gruba kısa süreli canlı bir konuşma katmanı eklenecek. Kullanıcılar, aktif sesli sohbetlere sahip grupların en üst kısmında o anda kimin konuştuğunu da görebilecekler.

Bir sesli sohbete katıldıktan sonra Telegram’da serbestçe dolaşabilir, sohbetleri görüntüleyebilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Sesli sohbete bağlıyken sesi açma ya da sessize alma seçeneklerini hızlıca kullanabilmeniz için mikrofon denetimleri de ekranda kalıyor. Ayrıca Android kullanıcıları için bu özelliğin uzantısı olarak widget ekleme imkanı da sunuluyor.

Telegram’ın Discord benzeri yeni sesli sohbetler özelliğini kullanabilmeniz için uygulamayı güncellemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz