TOGG CEO’sundan Yerli Otomobilin Fiyatına Dair Açıklamalar

0
1354
yerli otomobil fiyati

Türkiye’de uzun bir süredir gündemde olan yerli otomobil ile ilgili merak edilen sorular yanıtlanmaya devam ediyor. Yerli otomobilin tanıtım etkinliğinin ardından özellikle fiyat bilgisi oldukça merak edilmiş ve sosyal medyada da hakkında en çok konuşulan konulardan biri olmuştu. Yerli otomobil modelinin basın mensuplarına tanıtıldığı etkinlikte bu konuya da dikkat çekildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu(TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin fiyatıyla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Yerli otomobilin fiyatı hakkında birçok tahmin yapılsa da TOGG CEO’su Karakaş, net bir fiyat vermek için henüz erken olduğunu belirtti. Karakaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Şu aşamada bunun fiyatını söylemek hem pazarlama hem de rekabetçilik anlamında doğru değil. Türkiye’de henüz oturmuş bir elektrikli otomobil piyasası yok. Olmadığı için de kıyaslayabileceğimiz, baz alabileceğimiz bir şey yok. Bu nedenle biz kendi stratejimizi, oyun planımızı Türkiye’deki mevcut üreticilerden pazar payı alabilecek şekilde kuruyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz