ABD, Corona Virüsü Tedavisinde Robot Kullanıyor

0
1464
Coronavirus positive

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda başka ülkelere de yayılan corona virüsü, dünya genelinde de büyük bir paniğe yol açmış durumda. Birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olan bu ölümcül virüsün tedavi yöntemleri için araştırmalar yapılıyor. ABD sınırlarında corona virüsü teşhisi konulan bir hastanın tedavisinde, bulaşıcılığı önlemek için özel bir robot geliştirildi.

Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına almış olan corona virüsünün daha fazla yayılmasını engellemek için uygun yöntemler bulunmaya çalışılıyor. En son ABD’de virüsün bulaştığı bir hasta, Providence Bölgesel Tıp Merkezi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Hastanın tedavisi yapılırken virüsün hastane çalışanlarına bulaşmasını önlemek için gerekli ihtiyacı karşılayacak şekilde bir robot geliştirdiklerini ifade eden Dr. George Diaz, tedavi sürecinin bu şekilde daha sağlıklı olacağını belirtti. Robotun üzerindeki ekran sayesinde hastayı görebilen ve onunla iletişim kurabilen doktorlar, video görüşmesi yaparak hastayla temas kurmadan değerlendirmelerini yapmış oluyor.

Hastanenin Bulaşıcı Hastalık Bölümü Başkanı Dr. Diaz robotla yapılan bu tedaviyle ilgili olarak, enfeksiyona yakalanma riskini en aza indirdiklerini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz