Telegram, Yeni Güncellemesiyle Birçok Özelliğe Kavuştu

0
984
telegram yeni ozellikler

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcı deneyimini artıracak birçok yeni özellik kazandı. Telegram uygulaması için yayınlanan yeni güncellemede dikkat çekici özellikler arasında video düzenleme seçeneği bulunuyor.

Telegram, yeni aldığı güncellemeyle birlikte WhatsApp’la olan rekabetini daha çok artıracak gibi görünüyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan hatta geçtiğimiz ay kullanıcı sayısıyla rekor kıran platform, sunduğu yeni özelliklerle daha gelişmiş bir deneyim sunma yolunda ilerliyor. Yeni gelen özelliklerden biri, kullanıcıların video düzenlemelerine imkan veren bir özellik. Uygulamada artık başka programlara ihtiyaç kalmadan video düzenlemesi yapılabilecek. Bu şekilde kullanıcılar, video paylaşımını daha kolay bir şekilde yapabilecekler.

Telegram’a Güncellemeyle Gelen Yeni Özellikler

Telegram, yeni güncellemesiyle getirdiği video düzenleme özelliği ile birlikte videoyu göndermeden önce düzenleme imkanı da sunuyor. Uygulamanın otomatik ayarlamasından yararlanarak videonun görüntü kalitesi değiştirilebiliyor. Yakınlaştırma hareketi ile videonun istenilen kısmı çerçeve içine alınabiliyor. Ayrıca videolara ve fotoğraflara metin yazısı, animasyonlu etiket eklemesi de yapılabilecek.

Güncellemeyle birlikte Telegram kullanıcıları artık GIF tabanlı arama özelliği sayesinde aradıkları GIF’leri de hızlı ve kolay şekilde bulabilecekler. Ayrıca popüler GIF’ler de burada görülebilecek. Çok sayıda sohbete sahip Telegram kullanıcılarının sohbetlerin üzerine basılı tutarak klasörlerden herhangi birine taşıması ya da klasörden kaldırması da mümkün olacak. Güvenlik tarafına baktığımızda Telegram, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini de kullanıma sunuyor. Uygulamadaki Gizlilik ve Güvenlik seçeneği üzerinden bu özellik etkinleştirilebilecek.

Telegram’ı indirmek ya da güncellemek isteyenler, Android için buradan iOS için buradan uygulamaya erişebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz