Steam, 2020 İstatistiklerini Açıkladı

0
1406
steam 2020 istatistiklerini acikladi

Steam, geçtiğimiz yılın kullanıcı ve oyun detaylarıyla ilgili istatistiklerini paylaştı. Steam’in 2020 yılına ait istatistiklerine baktığımızda, oyun oynama sürelerinin pandeminin etkisi ile oldukça arttığı görülüyor.

Valve’ın popüler oyun platformu Steam, 2020 istatistiklerini duyurdu. Geçtiğimiz yılın raporlarında eş zamanlı çevrimiçi oyuncu sayılarına bakıldığında artış görünüyor. Ayrıca aylık ve günlük aktif kullanıcı sayılarındaki yükseliş de oldukça fazla. İstatistiklerde karşımıza çıkan bu artışta, pandemi sürecinde evde geçirilen zamanın büyük bir etkisi var. Video oyunlarına olan ilginin bu süreçte artması, Steam’in rekorlarını da beraberinde getirmiş oldu.

Steam 2020 İstatistikleri

Dijital oyun platformu Steam, 2020 yılı içerisinde 120 milyon aylık aktif kullanıcıya, 62,6 milyon günlük aktif kullanıcıya ve 24,8 milyon eş zamanlı kullanıcıya ulaştı. 2019’a göre satın alınan oyunlarda yüzde 21,4 milyon artış oldu. Oyun saatindeki artış da yüzde 50,7 olarak açıklandı.

steam 2020 istatistik

Valve, Steam rekorlarıyla ilgili açıklamasında,  “Geçtiğimiz sene meydana gelen ve hâlâ devam eden, birçok insanın hayatını altüst eden küresel salgın birçok zorluğu beraberinde getirdi. Steam, 2020’de COVID-19 kısıtlamaları başlamadan önce oldukça büyük bir büyüme kaydetti fakat kısıtlamalarla birlikte evde kalıp oyun oynayanların sayısı arttıkça oyun oynama süreleri oldukça yükseldi ve oyun satın alan ve oynamaya başlayan müşteri sayısında kayda değer bir artış gözlendi. Umarız oyunlar 2020’nin bedbahtlığını bir nebze de olsa gidermenize yardımcı olmuştur. Bütün bunlar aylık etkin kullanıcı, günlük etkin kullanıcı, en yüksek eş zamanlı kullanıcı, ilk defa oyun satın alan kullanıcı ve satın alınan toplam oyun sayılarında ve toplam oyun saatinde yeni zirvelerin görülmesine neden oldu.” ifadelerini kullandı.

Steam’in geçtiğimiz yıla ait raporlarında indirim dönemlerindeki oyun satışlarına da yer veriliyor. 2020 Kış İndirimleri’nde 100 bin dolardan fazla gelir eden oyun sayısının 2019 yılının indirimlerine göre yüzde 36 oranında arttığı açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz