Spectrum İle Fotoğraflara Renk Katın

0
3484

Son yıllarda akıllı telefonların hayatımıza yerleşmesi ile birlikte pek çok alanda geliştirilen mobil uygulamalarda artış gösterdi. Özellikle insanların fotoğraf meraklarını kamçılayan bu uygulamalara her gün bir yenisi katılıyor. Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en yeni ve en dikkat çekenlerden birisi olan Spectrum kullanıcılarına oldukça farklı bir fotoğraf düzenleme deneyimi yaşatacak gibi duruyor. Spectrum uygulaması diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı bir alanda karşımıza çıkıyor ve renksiz fotoğraflara can vermek için mobil uygulama mağazalarında bizleri bekliyor.

Spectrum uygulaması ile siyah beyaz olan fotoğrafların renklendirilmesi artık çok kolay. Fotoğrafçıların binbir zahmet ile renklendirdiği fotoğrafları Spectrum ile saniyeler içerisinde üstelik tek hamle ile renklendirebilirsiniz. Diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı bir iş yapan Spectrum akıllı telefon kullanıcıları tarafından rağbet görecek bir uygulama olacak gibi duruyor.

Spectrum uygulaması ile yapılan fotoğraf renklendirmeler büyük oranda başarı yakalıyor. Uygulama yeşil alanları ve deniz gibi mavi alanları tespit ederek doğru renklendirme yapabiliyorken tonlama olan diğer yüzeylerde biraz sorun yaşatabiliyor.

IOS işletim sistemine sahip bütün cihazlarda sorunsuz olarak çalışan bu uygulama kullanıcı dostu arayüzü ile rahat bir kullanım sunuyor. Tek ekran üzerinden istediğiniz resimlerde düzenleme yapabiliyor olmanız uygulamanın güzel özelliklerinden bir tanesi.

Spectrum ile eski fotoğraflarınıza renk katarak onlara yeniden hayat vermek çok kolay. Uygulama üzerinde fotoğraflarınızı renklendirirken eğlenebilir, bu fotoğrafları diğer hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz.

Spectrum uygulaması ile renklendirdiğiniz siyah beyaz fotoğraflarınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda tek bir hamlede paylaşabilirsiniz. Uygulama içinde bulunan Facebook, Instagram, Twitter gibi popüler sosyal medya ağlarına yapılan erişim ile diğer hesaplarınızda bu fotoğrafları paylaşarak arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafların renklendirilmesi için oldukça kullanışlı olan Spectrum uygulaması şu an için yalnızca IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor. Ayrıca Spectrum uygulamasının ücretli olduğunu belirtmekte fayda var. Bu uygulamayı indirip fotoğraflarınızı renklendirmek istiyorsanız yaklaşık 18 TL kadar ücret ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı indirebilmek için App Store mağazasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Uygulamanın Android cihazlar için geliştirilip geliştirilmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. İlerleyen günlerde bunun cevabını hep birlikte alacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz