SpaceX, Uzay Turizmine Başlıyor: İlk Turist Belli Oldu

0
835
spacex uzay turizmine basliyor

SpaceX, ilk uzay turizmi için hazırlıklarına devam ediyor. Yıl sonunda gerçekleşmesi beklenen uzay yolculuğunun dört gün süreceği ve ilk turunda dört kişinin yer alacağı açıklandı.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, beklenen uzay turizmini gerçekleştirecek. Şirketin uzay seyahatine katılacak isimlerden biri belli oldu. “Inspiration 4” olarak adlandırılan turda dört kişilik turist grubu yer alacak. Turistler Crew Dragon kapsülünde seyahat edecek.

SpaceX, İlk Uzay Turistini Açıkladı

Şirketin açıklamasına göre bu turda profesyonel bir astronot bulunmayacak. Sadece turistler bulunacak. 2021’in sonlarına doğru gerçekleştirilmesi hedeflenen turun ilk turisti, Amerikalı girişimci Jared Isaacman olarak açıklandı. Grubun geri kalan üç ismi, Inspiration4.com internet sitesine başvuru yapanlar arasından seçilecek.

spacex jared isaacman

Jared Isaacman, Crew Dragon kapsülündeki dört koltuğu da satın aldı. Diğer üç koltuğu bağışlayacağını belirtti. Koltuklardan birinin, çocuk hastalıkları ile mücadele eden St. Jude Vakfı’nda çalışan bir kadın olduğu söyleniyor. Diğer koltukların sahipleri gelecek haftalarda belli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz