Sosyal Medya Platformlarının Kullanıcı Sayıları Açıklandı

0
1223
sosyal medya aglari kullanimi

Sosyal medya kuruluşu We Are Social, Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal medya platformlarıyla ilgili yılın ilk medya raporunu yayınladı. We Are Social’un raporuna göre Türkiye’de en fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Instagram olarak açıklandı.

Dünya üzerindeki sosyal medya kullanımını araştıran We Are Social kuruluşunun raporu, Facebook’un dünya genelinde hala en fazla kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor. Dünyada 2 milyar 449 milyon kullanısı bulunan Facebook’un Türkiye’deki kullanıcı sayısı ise 37 milyon. En fazla kullanılan ikinci sosyal medya ağı ise 2 milyar kullanıcısı ile YouTube oldu.

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya ağına baktığımızda ise 1 milyar kullanıcı sayısı ile Instagram’ı görüyoruz. Türkiye’de de 2019 yılından bu yana yüzde 2.8 oranında artan kullanıcısıyla 38 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, listenin zirvesinde yer alıyor. Raporda Instagram’ın en çok kullanıldığı ülke ise ABD olarak açıklandı.

Listede yer alan Twitter ise dünyada 348 milyon Twitter kullanıcısına sahip. Twitter kullanımında dünyada 6. , Avrupa’da ise 2. sırada yer alan Türkiye’de ise 11.8 milyon abone bulunuyor.

Son olarak iş dünyasında kişilerin iletişim kurması ve bilgi alışverişi yapması amacıyla hizmet eden LinkedIn’in gittikçe büyüyen bir sosyal ağ olduğu ve kullanıcı sayısı bakımından Türkiye’nin dünya sıralamasında 16. sırada olduğu bilgisi yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz