Sony’nin Yeni Oyunu Ghost of Tsushima, Satış Rekoru Kırdı

0
1197
ghost of tsushima en iyi cikis yapan oyun

Sony’nin yeni oyunu Ghost of Tsushima, önemli bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Ghost of Tsushima, ilk üç gününde büyük bir ilgi görerek satış rekoru kırdı.

Sony‘nin Sucker Punch stüdyosu tarafından geliştirilen yeni PS4 oyunu Ghost of Tsushima, 17 Temmuz’da piyasaya sürüldü. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından oyunla ilgili önemli bir açıklama geldi. Açıklamaya göre Ghost of Tsushima, piyasadaki ilk üç gününde 2.4 milyonun üzerinde satış yaparak Sony’nin en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Ghost of Tsushima

Moğolların Japonya’yı işgal etmesinin konu alındığı Ghost of Tsushima’da bir samuray ya da hayalet olarak yer alıyorsunuz. Açık dünyada geçen aksiyon/macera oyununda, geniş kırsal bölgeler ve arazilerde gezip zengin karakterlerle karşılaşacak, tarihi yerleri keşfedecek ve Tsushima Adası’nın gizli güzelliğini ortaya çıkaracaksınız. Grafikler yönünden de oldukça başarılı bulunan oyun, oyuncuların ve eleştirmenlerin beğenisini kazandı.

ghost of tsushima gorsel

PS4 için özel olarak geliştirilen Ghost of Tsushima, en hızlı çıkış yapan birinci taraf oyun olmayı başardı. The Last of Us 2 ise ilk üç gününde 4 milyon satış yapmasıyla PS4 tarihinin en iyi çıkış yapan özel oyunu unvanına sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz