ShareMe (MiDrop) İle Dosyalarınızı Güvenle Aktarın

0
13468
shareme mi drop uygulamasi

Mobil cihazlarımızın depolama alanı dolduğunda ya da cihaz değişikliği yaptığımızda mevcut dosyalarımızın aktarımını yaparken bazen zorluk yaşayabiliyoruz. Dosya boyutunun yüksek olmasından, aktarılacak dosya sayısının fazla olmasından ya da internet bağlantısının yavaşlığından kaynaklanan sorunlar nedeniyle veri transferi işlemi işkenceye dönüşebiliyor. Geliştirilen pek çok mobil uygulama artık dosya aktarımlarını daha pratik bir şekilde yapmamıza imkan veriyor. Ancak bazı uygulamaların transfer yapması biraz vakit alabiliyor. Sizin için bu konuda çok hızlı çalışan bir mobil uygulamadan bahsedeceğiz. ShareMe (MiDrop) – Transfer files without internet uygulaması, cihazlar arası dosya aktarımını sağlayan, internetsiz de çalışabilen bir mobil uygulama. Şimdi bu kullanışlı uygulamanın detaylarına geçelim.

ShareMe (MiDrop) – Transfer files without internet uygulaması ile fotoğraflarınızı, videolarınızı, uygulamalarınızı, tüm dosyalarınızı bir cihazdan diğerine hızlıca aktarabilirsiniz. Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu bu mobil uygulama, Play Store’da Android kullanıcılarının faydalanabilmesi için ücretsiz olarak sunuluyor. Peki ShareMe (MiDrop) uygulamasını diğer veri transferi yapan uygulamalardan ayıran özellikler neler? Hemen hemen bütün mobil uygulamaların içerisinde çeşitli reklamlar bulunuyor. Hatta bu reklamlar çoğu zaman en beğendiğimiz uygulamaları bile silmemize neden olacak kadar rahatsız edici derecede fazla olabiliyor. ShareMe (MiDrop) mobil uygulaması ise hiçbir reklam içermemesi açısından rahat bir kullanım sunmasıyla sizi memnun edecek.

Hoşunuza gidecek bir diğer özellik de bu uygulamayı internet bağlantınız olmadan da sorunsuz bir şekilde kullanabilecek olmanız. WiFi Direct teknolojisini kullanarak kendine özel WiFi bölgesi yaratan uygulama, cihazlarla direkt olarak bağlantı kuruyor ve bu bağlantı kullanıcılar arasında özel olarak kalıyor. Bu nedenle Bluetooth teknolojisine göre çok daha hızlı bir şekilde dosya transferi mümkün oluyor. Android cihazlarda dosya gönderimlerini yapabilmek için gönderici ve alıcı cihazların her ikisinde de uygulamanın yüklü olması gerektiğini de hatırlatalım.

Telefondan Bilgisayara Aktarım Nasıl Yapılır?

ShareMe (MiDrop) – Transfer files without internet uygulaması sadece Android cihazlar arasında değil, bilgisayarla akıllı telefonlar arasında FTP kullanarak da veri aktarımı gerçekleştirebiliyor. Bunun için aynı internet ağına bağlı olmanız yeterli. Uygulamanın anasayfasında yer alan “PC ile paylaş” seçeneğine ya da menüsündeki “bilgisayara bağlan” seçeneğine dokunup ilk önce bağlantı türünü işaretliyorsunuz. Şifre korumalı bağlantı türünü seçerseniz basit bir şekilde kullanıcı adı ve şifre oluşturuyorsunuz. Sonrasında ise karşınıza depolama seçenekleri geliyor. Aktaracağınız dosyalar hangi depolama alanındaysa onu seçip bağlan diyorsunuz. Son olarak bilgisayarınızın dosya gezginine yazacağınız adres gösteriliyor ve işlemi tamamladığınızda izin verdiğiniz tüm dosyalar bilgisayarınıza klasörler halinde aktarılmış oluyor.

Popüler dosya aktarım uygulamalarından ShareMe (MiDrop) – Transfer files without internet uygulamasıyla veri alışverişini çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulamayı Play Store mağazasından ücretsiz olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.

ShareMe: File sharing
ShareMe: File sharing
Developer: Xiaomi Inc.
Price: Free
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot
  • ShareMe: File sharing Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz