PreInsta Mobil Uygulaması

0
5492

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram uygulamasına bir alternatif geldi. PreInsta uygulaması, Instagram’a olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bildiğiniz gibi Instagram kullanıcıları günlük hayatta yaşadıkları anları ya da çektikleri fotoğrafları arkadaşları ile paylaşıyor ve insanlar ile sürekli etkileşim halinde oluyorlar. Bazen çekilen fotoğraflar arasında seçim yapması bir hayli zor oluyor. Hangi fotoğrafı Instagram’a atmalıyım diye düşünürken kararsızlıklar yaşanıyor. İşte PreInsta uygulaması bu kararsızlığa son veren bir özellik ile karşımıza çıkıyor.

PreInsta uygulaması aynı anda iki fotoğraf paylaşmanıza izin veriyor. İki seçenek arasında kaldığınız zaman birini seçmek zorunda değilsiniz. İkisini de yükleyin ve hangisinin daha iyi olduğuna takipçileriniz karar versin.

PreInsta uygulamasına yüklenen fotoğraflar için ayrı ayrı beğeni yani like alıyorsunuz. Her fotoğrafın kendine özel like alıyor olması uygulamayı Instagram’dan ayıran özelliklerin başında geliyor. PreInsta uygulamasında bir fotoğrafı beğenmek için diğer kişileri takip etmeniz ya da insanların sizin fotoğrafınızı beğenebilmesi için takip ediyor olması gerekmiyor. Çünkü paylaşılan fotoğraflar herkese açık olarak gönderiliyor.

İkilem yaşadığınızı fotoğrafları uygulama üzerinde paylaşıyorsunuz. Diğer kullanıcılar bu fotoğrafları görüyor ve yalnızca birini beğenebiliyor. siz de bu sayede en çok beğeni alan fotoğrafı görerek, hangisinin daha iyi olduğuna karar veriyorsunuz.

PreInsta uygulaması oldukça kolay bir kullanım sunuyor. Ayrıca basit bir şekilde tasarlanmış arayüzü ile kullanıcıların beğenisini kazanan bu uygulama içinde mesajlaşma özelliğinin olmaması, kullanıcıların istemediği mesajları almasının önüne geçmiş ve rahatsız edilmeden takılabilecekleri bir ortam yaratılmış.

Siz de boş vakitlerinizde insanların kararsız kaldıkları ve hangisinin iyi olduğuna karar veremediği fotoğraflarını oylayabilir, seçim yapmaları aşamasında onlara yardımcı olabilirsiniz. Şimdilik sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda desteklenen bu uygulamayı ücretsiz olarak App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Instagram’a alternatif olabilecek fakat daha az özelliklere sahip olan bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı seçmeniz artık daha kolay olacak. Emre Berk tarafından geliştirilen ve İngilizce dil desteği olan PreInsta uygulaması yaklaşık olarak 47 MB yer kaplıyor.

PreInsta
PreInsta
Developer: Emre Berk
Price: Free
  • PreInsta Screenshot
  • PreInsta Screenshot
  • PreInsta Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz