İstanbul Eczane – Nöbetçi ve Tüm Eczaneler

0
2625

İstanbul’da yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmak ve akıllı şehir İstanbul’da her bilgiye telefondan ulaşılmasını sağlamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar son sürat devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen faydalı uygulamaların başında İstanbul Eczane uygulaması geliyor. Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi bu uygulama içinde İstanbul’da yer alan bütün eczanelerin kayıtlarını bulabilirsiniz.

İbbEczane uygulaması ile bulunduğunuz konuma en yakın eczanelerin listesine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Bunun için Google Play ya da App Store mağazalarından İbbEczane uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı kullanmadan önce konum bilgilerinizin açık olduğundan emin olmalısınız.

İbbEczane uygulamasını indirdiğiniz zaman karşınıza çıkacak olan ilk ekran Yakınımdaki Eczaneler ekranıdır. Bu ekranda uygulama içinde bulunan harita entegrasyonu ile bulunduğunuz konuma en yakın olan eczaneleri görebilirsiniz.

İbbEczane uygulamasının sol üst köşesinde bulunan menü simgesine tıkladığınız zaman diğer seçeneklere ulaşırsınız. Burada bulunan Arama seçeneğine bastığınız zaman karşınıza İstanbul’un semtleri çıkacaktır. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında bulunan ilçelere bastığınız zaman o ilçede bulunan eczanelerin listesi ile karşılaşırsınız. Bu listede karşınıza iki sekme çıkıyor. Tüm Eczaneler ve Nöbetçi Eczaneler sekmelerine dokunarak hangi eczaneleri görüntülemek istiyorsanız buradan seçim yapabilirsiniz.

Uygulama içinde herhangi bir eczanenin ismine bastığınız zaman ilgili eczane ile ilgili bütün detaylara ulaşabilirsiniz. Eczanenin adres bilgisi, telefon bilgisi ve konumu bu ekranda en detaylı şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda Paylaş seçeneği ile eczanenin konum bilgilerini bir başkası ile paylaşabilirsiniz. Panorama özelliğini kullanarak eczanenin bulunduğu sokağı 360 derece görüntüleyebilirsiniz. Favori Ekle seçeneğini kullanarak ise o eczaneyi favoriler listesine alabilirsiniz. Rota Çiz özelliğini kullanarak eczaneye nasıl gideceğinizi Google Maps üzerinden görebilir, kendinize bir rota belirleyebilirsiniz.

İbbEczane uygulaması içinde bulunan Fikir Ver seçeneği sayesinde istek, görüş ve önerilerinizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile paylaşabilirsiniz. Verdiğiniz fikirler doğrultusunda uygulamanın daha iyi bir şekilde çalışmasına destek olabilirsiniz.

Siz de sokak sokak gezip nöbetçi eczane aramak istemiyorsanız İstanbul Eczane uygulamasını indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde İstanbul’un bütün ilçelerinde yer alan bütün eczanelerin listesine ulaşabilir, saniyeler içinde konumu görüntüleyerek kısa yoldan gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz