Oyun Bağımlılığı Yüzünden Hayatını Kaybetti

0
1234
oyun bagimliligi

Teknoloji çağının getirilerinden biri olarak ortaya çıkan mobil oyun bağımlılığı, çocuklarda ve gençlerde çok büyük tehlikelere yol açabiliyor. Hindistan’da yaşanan bir olay bunun en kötü örneklerinden biri oldu. Hindistan’daki bir genç seyahat esnasında PUBG oynarken dalgınlığı sonucu su yerine kimyasal içerek hayatını kaybetti.

Mobil oyun bağımlılığının etkileri artık gençler üzerinde çok ciddi, geri döndürülemez sonuçlara neden olabiliyor. Özellikle günümüzün popüler oyunlarından olan PUBG, çocukları ve gençleri çok fazla etkisi altına almış durumda. Hindistan’daki gencin hayatının sonlanması da bu oyuna olan bağımlılığı yüzünden gerçekleşti. Seyahati sırasında PUBG oynarken su içmek isteyen genç, arkadaşının işi gereği yanında taşıdığı parlatıcı kimyasal bulunan şişesindeki sıvıyı, bakmadan su diye düşünerek içti. Kısa sürede etkisini gösteren kimyasal ile durumu kötüleşen genç, hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti.

Daha önce de Hindistan’ta 19 yaşındaki bir genç, PUBG oynarken uzun süre hareketsiz kalması sonucu beyin felci geçirmişti. Yine Hindistan’da 16 yaşındaki bir çocuk da 6 saat boyunca aralıksız PUBG oynaması yüzünden kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti. Tabi ki sadece bu oyunla ilgili bir durum değil. Popüler oyunların çoğu, çocukların ve gençlerin sağlıklarında ciddi anlamda olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Oyun bağımlılığı konusunda uzmanlar özellikle ebeveynleri, çocuklarını gözlemlemeleri ve dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz