Yerli Otomobilin Tanıtım Tarihi Kesinleşti

0
1988
yerli otomobil tanitim

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yürütülen yerli otomobil projesi, yeni detaylarla gündemde yer almaya devam ediyor. Yerli otomobilin tanıtım tarihi ile ilgili nihayetinde kesin bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre yerli otomobilin tanıtımı 27 Aralık tarihinde düzenlenecek olan etkinlikle gerçekleştirilecek.

Geçen ay yerli otomobil fabrikasının nerede kurulacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Üretimin Gebze-Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde kurulacak fabrikada olacağını duyurmuş ve konumunun özellikleriyle ilgili detaylar vermiştik. Ancak tanıtım tarihi hakkında net bir bilgiye sahip değildik. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonrasında da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı açıklamaya göre artık bu tarih de kesinleşti ve 27 Aralık olarak duyuruldu. Bakan Varank bu duyuruyu twitter hesabından otomobilin üstü kapalı şekilde fotoğraflarını paylaşarak yaptı. Fotoğrafların paylaşıldığı andan itibaren otomobilin hangi model olabileceği ile ilgili de birçok yorum ve tahmin yapıldı.

Tahminlere göre yerli otomobilin benzetildiği modellerden biri aşağıda yer alan Pininfarina’nın VinFast için tasarladığı model.

vinfast

Yerli otomobilin benzetildiği bir diğer model de Pininfarina’nın K350 modeli.

pininfarina k350

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz