Nutshell ile İnteraktif Animasyon!

0
2371
nutshell uygulaması

Harika bir sunum tasarlama yazılımı olan Prezi, tasarım tutkunlarına müjdesini verdi. Bu müjdelerin en büyüğü denebilecek harika uygulama ile tanışalım. Nutshell sayesinde animasyonlarınıza farklı bir boyut kazandırmak mümkün. Üstelik uygulama tamamen ücretsiz.

Nutshell uygulaması, animasyon oluşturma uygulamasıdır. Prezi tarafından tasarlanmış olan bu uygulama, pek çok avantajı bir arada sunuyor. Bilindiği üzere animasyon hazırlama uygulamaları oldukça pahalı uygulamalardır. Üstelik tasarım dilinin bizim dilimize uygun olmayışı nedeniyle, tercih edilmemektedir. Fakat Nutshell ile bu konuda yeni bir atılım yaşanıyor.

Sosyal medya mecralarında animasyon filmi paylaşmak, pek çok firmanın önemsediği reklam tekniklerinden birisidir. Söz konusu filmleri hazırlamak için tek yapmanız gereken Nutshell uygulamasını indirmek. Fotoğraflarınızı seçin, çıkartmalarınızı ayarlayın; gerisini Nutshell uygulaması sizler için yapsın.

Animasyon filmi hazırlamak, normalde oldukça meşakkatli bir iştir. Fakat Nutshell, basitleştirilmiş iş akışı özelliği ve HD kalite formatı sunmasıyla; işleri bir hayli kolaylaştırdı. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda, 3 adet fotoğraf çekmeniz gerekiyor. Ardından sticker/çıkartma ekleme işlemine geçebilirsiniz. Böylelikle akılda kalıcı ve etkileyici sosyal medya videoları hazırlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan stickerlar sayesinde harika animasyonlar tasarlayabilirsiniz. Sticker kütüphanesinde bir sürü tasarım bulunuyor. Bu tasarımlardan size en uygun olan çıkartmaları seçin.

Uygulamanın bir diğer avantajı, görüntü netliğini HD kalitesinde sunması. Eğer çektiğiniz fotoğraflar yüksek kaliteli fotoğraflarsa, harika görüntüler karşınıza çıkıyor. Bununla birlikte hazırladığınız animasyonları Facebook, Twitter veya İnstagram mecralarında paylaşabiliyorsunuz. Siz hayal edin, Nutshell sizin için en güzel animasyon çıkartmalarını sunsun. Uygulamayı kullanmanız, tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda.

Uygulama üzerinden yapılan birkaç animasyonu sizler için inceledik. Son derece profesyonel duran bu animasyonların beğenileceğini düşünüyoruz. Tasarladığınız animasyonları arkadaşlarınızla paylaşma imkanı bulmanız diğer avantajlar arasında yer alıyor. Böylelikle animasyonu sosyal medya hesabınızda paylaşmadan önce, arkadaşlarınızın fikrini alabilirsiniz. Tasarımları oluştururken dikkat etmeniz gereken tek şey, çektiğiniz fotoğrafların kalitesi. Çıkartmaları seçerken ise paylaşacağınız sosyal medya hesabınızı düşünmenizde yarar var. Örneğin bir iş tanıtımı yapıyorsanız, çıkartmaları bu tema doğrultusunda seçmeniz faydalı olacaktır. Uygulama şu an için iPad  ve iPhone cihazlarından kullanılmaktadır. Umarız ki yakın zamanda android cihazlar içinde uyumluluğu sağlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz