Netflix, Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

1
623
netlix oyun sektorune girmeye hazirlaniyor

Netflix, video oyunlara yöneliyor. Netflix kadrosuna eklenen yeni bir isimle birlikte platformda oyun servisi de sunulmaya başlanacak.

Popüler video akış platformu Netflix, oyun severler için sevindirici olacak yeni bir haber ile gündemde. Bloomberg’in haberine göre Netflix, oyun dünyasına giriş yapmak için önemli bir ismi şirkete dahil etti. Electronic Arts ve Facebook‘ta yöneticilik yapmış olan Mike Verdu‘yu “oyun geliştirme başkan yardımcısı” olarak işe aldı.

Oyun akış platformlarına olan ilgi arttıkça şirketler bu alanda var olmak için çeşitli çalışmalar yapıyorlar. Netflix de daha önceden oyun akış platformlarına olan ilgisinden bahsetmişti. Şirketin, Apple Arcade benzeri bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı da iddia edilmişti. Gelen yeni isimle birlikte Netflix, oyun sektöründe önemli bir yere gelebilir.

Netflix konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki yıl kullanıma sunulması beklenen servisin mevcut abonelik paketleri üzerinden kullanılabileceği de ifade ediliyor. Kullanıcılar, oyun oynamak için ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalmayabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz