Microsoft, Xbox Live Gold’a Zam Yapmaktan Vazgeçti

0
668
xbox live gold zam

Xbox Live Gold aboneliği için zam yapacağını duyuran Microsoft, geri adım attı. Oyunculardan büyük tepki çeken Microsoft, Xbox Live Gold aboneliği için zamları iptal ettiklerini, aynı fiyatların geçerli olacağını duyurdu.

Microsoft’un oyunculara sunduğu Xbox Live Gold abonelik hizmeti, pek çok fırsat sunuyor. Özellikle her ay abonelere ücretsiz oyunların sunulması, birçok oyuncuyu memnun ediyor. Ancak geçtiğimiz hafta cuma günü Microsoft’un yaptığı açıklama, tartışmaları başlatmıştı.

Xbox Live Gold üyeliğine zam yapacağını açıklayan Microsoft, abonelerin büyük bir tepkisini çekmişti. Şimdi ise yeni karar alan şirket, abonelik zammından vazgeçtiklerini duyurdu.

Xbox Live Gold Zammında Geri Adım Atıldı

Microsoft, Xbox Live Gold aboneliklerinde 6 aylık aboneliğe 20 dolar, 3 aylık aboneliğe 5 dolar ve 1 aylık aboneliğe de 1 dolar zam yapacağını açıklamıştı. Tepki çeken bu açıklama, geri adım atılmasını sağladı.

microsoft xbox live gold

Twitter üzerinden yapılan yeni açıklamada, “Bugün güzel değildi, oyuncular için daima en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve bugün hedefi tutturamadık. Sizi duyuyoruz ve Xbox Live Gold zammını geri çekiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 

Oyuncuların gönlünü almak isteyen Microsoft, yeni bir fırsatla da oyuncuları buluşturacak. Oynaması ücretsiz olan oyunlar için artık Xbox Live Gold üyeliği gerekli olmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz