Google, Mobil Arama Tasarımını Yeniliyor

0
708
google mobil arama tasarimini yeniliyor

Google, mobil cihazlar için farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların, arama sonuçlarını daha kolay bir şekilde bulabilmeleri için Google Arama hizmeti, yeni ve basit bir tasarımla sunulacak.

Arama devi Google, mobil kullanıcıları daha sade ve kolay bir Google Arama hizmetiyle buluşturacak. Yenilenen tasarımla birlikte arama sonuçlarının daha hızlı ve içeriğe odaklı olması hedefleniyor. Kullanıcılar, tasarım ögelerinden arındırılmış şekilde metinleri daha rahat okuyabilecekler. Bu şekilde bilgiye odaklanılması sağlanmış olacak.

Google Arama, Mobilde Yeniden Tasarlanıyor

Yenilenen Arama arayüzünde yazıların daha büyük ve kalın olacağı belirtildi. Yeni tasarımla görsel karmaşanın önüne geçmesi isteniyor. Ayrıca renkler konusunda daha bilinçli bir kullanımın olması da amaçlanıyor. Vurgulanması gereken bilgilerin renkleri, kullanıcıların dikkatini dağıtmayacak şekilde seçilecek.

google arama mobil

Bir Google tasarımcısı Aileen Cheng, blog yazısında Google Arama’nın mobildeki yeni tasarımının amacını şu şekilde ifade etti:

İnsanların aradıklarını daha hızlı ve daha kolay bulabilmeleri için biraz basitleştirmek için bir adım geri atmak istedik. Arama gibi bir şey için görsel tasarımı yeniden düşünmek gerçekten karmaşık. Sadece web’in bilgilerini değil , dünyanın tüm bilgilerini organize ediyoruz. Web sayfalarını düzenlemekle başladık ancak şimdi anlam kazanmamıza yardımcı olması gereken içerik ve bilgi türlerinde çok fazla çeşitlilik var. Arama sonuçlarının parlamasına izin vererek insanların etrafındaki tasarım öğeleri yerine bilgiye odaklanmasına izin vermek istiyoruz.”

Mobildeki yeni Google Arama tasarımı, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz