iTaksi ile Daha Kolay ve Güvenli Bir Ulaşıma Hazır Olun

0
3127

iTaksi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yakın bir zamanda geliştirilen ve insanların daha kolay ve güvenli ulaşım şartlarına sahip olmaları için onlara sunulan bir mobil uygulamadır. iTaksi, yalnızca yolcuları değil aynı zamanda taksi şoförlerini de düşünen bir uygulamadır. Peki, iTaksi’yi diğer şehir içi seyahat uygulamalardan ayıran farklılıklar neler?

iTaksi mobil uygulaması yolculara en iyi taksi yolculuğu deneyimini yaşatmak amacı ile ortaya çıkarılan ve hedefleri doğrultusunda insanlara hizmet vermeye başlayan bir mobil uygulamadır. Bu uygulamanın özelliklerine biraz değinecek olursak;

İlk olarak uygulamayı kullanmadan önce bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Birkaç adımdan oluşan üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerinin ardından bulunduğunuz nokta ve gideceğiniz noktayı belirleyerek ödeyeceğiniz tahmini tutarı uygulama üzerinden görebilirsiniz. Bunun için taksiyi çağırmadan önce iTaksi uygulaması içinde yer alan Yolculuk Hesapla kısmına girerek sizden istenen alanları doldurmanız yeterli olacaktır.

iTaksi ile Daha Kolay ve Güvenli Bir Ulaşıma Hazır Olun

Uygulama içinde çağırabileceğiniz 4 farklı taksi türü bulunmaktadır. Sarı taksi, turkuaz taksi, siyah taksi ya da deniz taksi seçeneklerini kullanarak ihtiyacınıza yönelik olarak seçim yapabilirsiniz.

Uygulama içerisinde yer alan bir diğer özellik ise yolculuğunuzu anlık olarak takip edebilmeniz. Uygulama ekranında bindiğiniz taksi bilgileri ve şoför bilgileri yer alır. Ayrıca harita üzerinde gittiğiniz güzergahı anlık olarak görebilirsiniz. Yolculuğun bitiminde ise ücret bilgisi ve yolculuk bilgilerini bir ekran üzerinden görebilirsiniz.

iTaksi mobil uygulaması ile yaptığınız seyahatlerinizin ödemesini üç farklı şekilde yapılabilir. Ödemenizi yolculuk sonunda nakit ödeyebilir ya da uygulama sayesinde kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ayrıca İstanbul halkı tarafından kullanılan istanbulkart ile de taksi ücretini ödeyebilirsiniz. Kişilere farklı ödeme seçeneklerinin sunulması da uygulamanın artı sağlayan özellikleri arasında bulunuyor.

Uygulama içinde yer alan bir diğer özellik ise bindiğiniz taksinin şoförünü değerlendirebiliyor olmanız. Yolculuk deneyimlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşarak şoför hakkında yorumlarınızı ilgili bölüme bırakabilirsiniz.

iTaksi mobil uygulaması ücretsizdir. Bu uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey mobil uygulama mağazalarının seyahat kategorisini ziyaret ederek iTaksi’yi indirmek olacaktır. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Google Play ve App Store mağazalarını kullanarak bu uygulamayı saniyeler içinde indirebilirsiniz.

iTaksi
iTaksi
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot
  • iTaksi Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz