Türk İşaret Dili Mobil Uygulaması

0
6787
Türk İşaret Dili Mobil Uygulaması

İşitme engelliler, günlük hayatta yaşadıkları iletişim sorunları nedeniyle sosyal açıdan pek çok sorun yaşamaktadır. Yaşadıkları bu sorunların onların yaşa kalitesini etkileyerek hayat standartlarının düşmesine neden olabilir. Bu nedenle onların hem birbirleri hem de diğer insanlar ile daha rahat iletişim kurabilmeleri açısından bir işaret dili geliştirilmiştir. Bu işaret dili, alfabede bulunan harflerin ve günlük hayatta kullanılan kelimelerin insanların ellerini kullanarak tarif etmesi şeklinde hayat bulmaktadır. Recep Kocur tarafından geliştirilen Türk İşaret Dili Uygulaması ise tam da bunu öğrenmek için geliştirilmiştir.

Türk İşaret Dili uygulaması içeriği bakımından oldukça zengindir. Günlük olarak sunulan videolar ile birlikte sıklıkla kullanılan kelimeleri en kolay ve hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Kelimeleri daha iyi öğrenebilmeniz için videoların içinde dudak mimiklerine yer verilmemiştir.

Videolar içinde dudak mimiklerinin kapatılmasının daha önemli bir nedeni bulunmaktadır. İşitme engellilerin hayatlarında yaşadıkları sorunları anlayabilmek ve onların nasıl zorluklar yaşadıklarını biraz da olsa fark edebilmek için videolar bu formatta hazırlanmıştır.

Uygulama içinde sunulan videolarda yalnızca kolay kelimeler değil bazı zor kelimeler de bulunmaktadır. Bu ve diğer kelimelerin daha kolay ve çabuk öğrenilmesi için videolar hem yan profilden hem de ön profilden çekilmiştir.

Türk İşaret Dili Mobil Uygulaması

Mobil uygulama mağazalarında yer alan Türk İşaret Dili uygulamasına eğitim kategorisi altından ulaşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde işitme engelliler ile kuracağınız iletişim daha kaliteli olacaktır.

Türk İşaret Dili, ücretsiz bir mobil uygulamadır. Bu uygulamayı indirip hemen işaret dilini öğrenmeye başlamak istiyorsanız Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Bunun için aşağıda bulunan linkleri kullanabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde hem işiten hem de konuşabilen insanlar, işitme engelliler ile daha iyi iletişim kurabilme yolunda önemi bir adım atacaklardır. Böylece onların toplum içinde var olabilmeleri ve kendilerini ifade edebilmeleri açısından büyük bir engel ortadan kalkmış olacak. Siz de işitme engelli insanlar ile iletişim kurabilmek ve onları daha iyi anlamak istiyorsanız mutlaka bu uygulamayı indirmeli ve işaret dilini öğrenmelisiniz.

‎Türk İşaret Dili
‎Türk İşaret Dili
Developer: Recep Kocur
Price: Free+

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz