Fazilet Takvimi Pro Mobil Uygulaması

0
5926

Fazilet Takvimi, Fazilet Neşriyat tarafından geliştirilen uygulamalardan bir tanesidir. Daha önce yayınlamış olan uygulama üzerinde hem sistem açısından hem de tasarım açısından düzenlemeler yapılarak  Fazilet Takvimi Pro olarak yeniden hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Fazilet Takvimi Pro uygulamasında kullanıcılara sunulan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

İlk olarak uygulamanın sizin konum bilgilerinize ulaşmasına izin verdiğiniz zaman namaz vakitleri otomatik olarak indirilecektir. Bu özelliği kullanabilmeniz için uygulamayı indirdikten sonra size Konum bilgisini kullanmak için istenen bir izin sunulacaktır. Bunu kabul ederseniz bulunduğunuz yere göre namaz vakitlerini en kolay şekilde takip edebilirsiniz. Bu tamamen kullanıcının tercihine kalmış bir durumdur. Siz uygulama üzerinde konum bilginizi değiştirene kadar bu bilgiler korunacaktır. Eğer herhangi bir değişiklik olursa bu ayarları değiştirebilir ve yeni namaz vakitlerini öğrenebilirsiniz.

Fazilet Takvimi Pro uygulamasında Hadis-i Şerif ve Ayetlerin hem Türkçe hem de Arapça karşılıkları bulunmaktadır. Bu sayede Arapça okuyabilenler okuduklarının ne anlama geldiğini de görmüş olacaktır.

Fazilet Takvimi uygulamasında yer alan gelişmiş arama bölümü sayesinde o sene içerisinde yayınlanmış olan bütün gönderilere en hızlı şekilde erişebilirsiniz. Bu sayede geçmişe yönelik bir arama yapmak istediğiniz zaman saniyeler içinde aradığınız gönderiye ulaşabilirsiniz. Ayırca takvim bölümü sayesinde dilediğiniz tarihi seçip o güne ait olan arkaplan, hadis-i şerif ve namaz vakitleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarihte bugün bölümü sayesinde bulunduğunuz günün tarihi açından ne ifade ettiğini öğrenebilir, genel kültür açısından kendinizi geliştirebilirsiniz. Birbirinden farklı dil desteği sunan bu uygulama dünya genelinde kullanılmaktadır. 204 ülkede yaklaşık olarak 4000 kadar şehrin namaz vakitlerini içinde barındırıyor olması açısından tercih edilen bir uygulamadır.

Fazilet Takvimi Pro uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için hemen Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunan bu uygulama bütün cihazlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak ve hemen indirmek için aşağıda yer alan mobil uygulama mağazası linklerini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz