TRT Su Altı Kaşifi

0
4169

TRT tarafından çocuklara yönelik olarak geliştirilen eğitici uygulamalar arasında yer alan TRT Su Altı Kaşifi uygulaması, 4 yaş ve üzeri çocukların su altı dünyası ile tanışmasına ve su altı canlılarını tanımasına fırsat veriyor.

SU Altı Kaşifi karşımıza bir oyun olarak çıkıyor. Çocukların hem oyun oynayıp hem de öğrenebilmesi için geliştirilen bu uygulamada birbirinden farklı iklim, bölge ve ülkelerin derin sularına büyük bir macera başlıyor. Çocuklar, Su Altı Kaşifi oyunu ile denizlerin ve okyanusların derinliklerine iniyor. Birbirinden farklı katmanlarda ve birbirinden farklı koşullarda yaşayan canlıları öğreniyor.

Su Altı Kaşifi oyunu ile suyun altında büyük bir maceraya adım atarken suyun altında yer alan esrarengiz bir dünyanın kapısı aralanıyor. Bu uygulama sayesinde çocukların su altı dünyasını öğrenmesi ve keyifli vakit geçirmeleri hedefleniyor.

Çocuk psikologları ve öğretmenlerden oluşan uzman bir kadro eşliğinde geliştirilen Su Altı Kaşifi oyunu çocuklar için oldukça eğitici içerikler sunuyor. Hedef kitlesini çocukların oluşturduğu bu uygulama hem ekran tasarımları hem de oyunun kurgusu ile tamamen çocuklara özel olarak tasarlandı. Zararlı içeriklerden arındırılmış olan bu uygulama kolay oynanabilir yapısı ile dikkat çekiyor.

TRT ekibi tarafından geliştirilen bu oyunda gizlilik politikası oldukça önemli bir yer ediniyor. Çocukların psikolojisinin göz önünde tutulduğu bu uygulamada hiçbir reklam içeriği ve herhangi bir sosyal medya bağlantısı bulunmuyor. Bu açıdan aileler tarafından tercih edilen bir uygulama olan Su Altı Kaşifi oyunu çocuğunuz için en iyi eğitici uygulamaların başında geliyor.

Çocukların anne ya da babaları ile eğlenceli zaman geçirerek eğitici faaliyetler yapmasına imkan sunan Su Altı Kaşifi uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Google Play ve App Store mağazalarında bulabileceğiniz bu uygulama sayesinde çocuklarınızın su altı dünyasına olan ilgisini arttırabilir, bu alanda daha fazla bilgiye sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzu birbirinden farklı denizler ve deniz canlıları ile tanıştıracak olan bu uygulamayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Çocukların anlayacağı bir ekran tasarımına sahip olması nedeniyle oldukça kolay olan Su Altı Kaşifi uygulaması mobil uygulama mağazalarında…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz