Instagram’ın “Yukarı Kaydır” Özelliği İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

0
979
instagram yukari kaydir ozelligi

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın, “yukarı kaydırözelliğinin herkese açık olması için imza kampanyası başlatıldı. ABD’de başlatılan kampanya ile Instagram hikayelerdeki “yukarı kaydır” özelliğinin, herkes tarafından kullanılabilir olması isteniyor.

Instagram’da takipçi sayısı yüksek olan hesaplarda aktif olan “yukarı kaydır” özelliği, paylaşılan içeriğe daha hızlı ulaşılabilmesi için faydalı oluyor. ABD’de başlayan ve hala devam eden ırkçılık ve polis şiddeti protestolarında hızlı haber akışı sağlanması adına bu özelliğin tüm kullanıcılara açık olması istendi. Özelliğin bu yönde geliştirilmesi için change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı.

Instagram hikayelerinde kullanılan “yukarı kaydır” özelliği, pek çok habere, ürüne, reklama, videoya anlık olarak ulaşılmasını sağlıyor. Yüksek takipçili hesaplarda aktif olan bu özellik, dünya gündemindeki olayların takibi, kaynaklara ulaşma konusunda da hız kazandırıyor.

Başlatılan kampanya için henüz Instagram’dan bir açıklama gelmedi. İmza kampanyasının bulunduğu sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz