Fortnite’ın Yeni Sezonu Bir Kez Daha Ertelendi

0
1630
fortnite 3.sezon ertelendi

Epic Games, sevilen Fortnite oyununun 3. sezon tarihinin tekrar ertelendiğini duyurdu. Canlı etkinliği de içeren erteleme kararıyla daha önce ertelenen Fortnite 2. Bölüm: 3. Sezonun başlangıç tarihi tekrar ertelenmiş oldu.

ABD’de ırkçılık ve polis şiddetine karşı düzenlenen protestolar hala devam ediyor. Bu süreçte bazı şirketler de desteklerini göstererek açıklamalar yaptı ve etkinlikleri için erteleme kararlarını duyurdu. Epic Games de milyonlarca oyunseverin merakla beklediği Fortnite oyununun yeni sezonu için erteleme kararı aldığını açıkladı.

Daha önce nisan ayında alınan ilk erteleme kararının ardından geçtiğimiz hafta yeni sezonun tarihi 6 Haziran olarak duyurulmuştu. Şirket, bir kez daha erteleme kararı alarak Fortnite 2. Bölüm 3. Sezonun 17 Haziran’da yayınlanacağını bildirdi. The Device adlı canlı etkinlik için ise yeni tarih 15 Haziran oldu.

Epic Games, Fortnite oyununun yeni sezonu için aldıkları erteleme kararıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Yakın zamanda, temel insan haklarının yok sayılmasından siyahi insanlara karşı ırkçılığın bariz ve gizli etkilerine kadar toplumumuzda devam eden adaletsizlikleri hatırlatan olaylar yaşadık. Şu anda arkadaşlarımızın, ailelerin, ekip üyelerinin, oyuncuların ve toplulukların derinden hissettiği acıyı paylaşıyoruz. Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin politikadan bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz. Fortnite’ı her zaman daha ileriye taşımayı çok seviyoruz ama 3. Sezon’u başlatmak ile ekibimize kendileri, aileleri ve toplulukları üzerine odaklanabilmeleri için zaman vermek arasındaki dengeyi kurmamız gerek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz