İngilizce Kelime Testleri İle Keyifle İngilizce Öğrenin

0
3711

Dünya çapında konuşulan bir dil olan İngilizce artık bir tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi. Hem iş hayatında hem de okul hayatında karşımıza çıkan İngilizce, artık öğrenmesi daha kolay bir dil.

İngilizce konuşmak için her şeyden önce kelime bilgisinin kuvvetli olması gerekiyor. Erdinç Karadeniz bu noktayı göz önünde tutmuş olacak ki App Store üzerinde yayınlanmakta olan İngilizce Kelime Testleri adını verdiği mobil uygulamayı hayata geçirmiş.

İngilizce Kelime Testleri mobil uygulaması, App Store Türkiye mağazasında 2016 yılının en iyi eğitim uygulamaları arasında yer alıyor. İçinde bulunan 5000 kelimeyi kullanıcılara en iyi ve etkili şekilde öğretmeyi hedefleyen bu uygulaması kullanıcılardan çok iyi yorumlar alıyor.

İngilizce Kelime testleri uygulaması genel anlamda 4 kategoriye ayrılıyor. Bu kategoriler Genel İngilizce, YDS, Fiil Öbekleri ve İş İngilizce olarak karşımıza çıkıyor. Genel İngilizce kategorisinde 3000, YDS kategorisinde 1000, Fiil Öbekleri (Phrasal Verbs) kategorisinde 600 ve İş İngilizce bölümünde ise 400 kelime bulunuyor.

Uygulama içinde bulunan kelimeler İngilizce dilinin en çok kullanılan ve karşınıza çıkması mümkün olan kelimeleri arasında derlenmiş. Büyük bir titizlik ile derlenen bu kelimelerin her birinin telaffuzu ve anlamları uygulama içinde kullanıcılar ile paylaşılıyor.

İngilizce Kelime Testleri uygulamasının en iyi özelliklerinden bir tanesi kullanıcıların istedikleri kategoride kendilerini test edebiliyor olmalarıdır. Bu testler sırasında anlamı aklınıza gelmeyen kelimeler için verilen ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Böylece o kelimeyi gördüğünüz zaman verilen ipucu ile eşleştirerek anlamı bulabilirsiniz.

Uygulama içinde Chapter adı verilen bölümleri kaydedebilirsiniz. Böylece uygulamayı her açıp kapatmanızda en baştan başlamak zorunda kalmadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Skorlarım bölümünden istatistiklerini görerek başarı durumunuzu gözlemleyebilirsiniz.

İngilizce kelime öğrenme işlemini oyun tadında sunan bu uygulama kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor. App Store üzerinde bulunan bu uygulama İngilizce kelime öğrenmenin en kolay yollarını sizlere sunuyor. Uygulamayı 0.59 TL gibi düşük bir ücretle satın alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanıcı dostu arayüzü ve basit yapısı ile öğrenmesi oldukça kolay olan İngilizce Kelime Testleri uygulaması App Store üzerinde eğitim kategorisinde sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz