Hyperlapse

0
2560

Zaman geçişi videoları oluşturmak için mükemmel bir uygulama olan Hyperlapse, Instagram, Inc adlı geliştirici tarafından tasarlanmış. Bu uygulama, Instagram’ın dahili Sinema stabilizasyonunu kullanıyor. Bu sayede göze hitap eden ve muhteşem zaman geçişi videoları çekmek için gerek duyulan ağır tripodların ve pahalı donanımların yerini alacağa benziyor.

Bir zaman geçisi videosu çekerken Hyperlapse, görüntüleri anında stabilize ediyor, yoldan kaynaklanan sarsıntıları gideriyor ve görüntülerinize sinematik bir hava kazandırıyor. Örneğin; bir motosikletin üzerinde giderken yani hareket halindeyken bile güneşin doğuşunu 10 saniye içinde kaydedebilmeniz, uygulamanın ne kadar avantajlı ve harika olduğunu gösteriyor.

Hyperlapse ile katıldığınız ve tüm gün süren bir müzik festivalinde, kalabalıklar arasında dolaşırken çektiğiniz görüntüleri daha sonra 30 saniyelik bir özet haline getirerek takipçileriniz için yayınlayabilirsiniz. Ya da yaptığınız bir spor aktivitesini kaydederek 5 saniye içinde 5000 kişi ile paylaşabilirsiniz.

Bu uygulamanın can alıcı noktası; her ne durumda olursanız olun, ister yürüyün ister koşun, ister zıplayın ister düşün mobil cihazınızda hareketli zaman geçişi videoları çekebiliyor olmanız. Videolarınızdaki sarsıntıları gidermek için ise otomatik stabilizasyon özelliği emrinize amade. Bu özellik ile sinematik bir kalite elde etmiş oluyorsunuz. Çektiğiniz videoları dilerseniz 12 kat hızlandırabilmeniz de mümkün. Eminiz ki bu oldukça eğlenceli videolar çekmenize neden olacak. Ayrıca videolarınızı Instagram’da yayınlayabilir veya cihazınızda kaydederek istediğiniz yerde istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

Asla yaratıcılığınızın önüne geçmeyen Hyperlapse, oldukça basit bir tasarıma sahip. Kullanım kolaylığı ile etkileyici fonksiyonları bir arada sunarak vazgeçilmez uygulamalar arasında yerini alan aplikasyon, şimdilik sadece iOS kullanıcılarını sevindiriyor. Güncellenen sürümü ile iOS9, iPhone 6S ve iPhone 6S+ desteği eklenen uygulama, iOS7 ve üst sürümünü gerektiriyor. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyum sağlıyor. Kullanımı açısından kolaylığını arttıran bir diğer nokta ise, herhangi bir hesap açmayı ya da kayıt olmayı gerektirmemesi. Tek yapmanız gereken AppStore’u ziyaret etmek ve aplikasyonu ücretsiz indirmek. Artık kullanımıza hazır.

Sosyal ağlarınıza belki bir yenisi eklenmeyecek ama Hyperlapse ile sosyal ağlarınıza farklı bir boyut kazandıracağınız kesin.

‎Hyperlapse from Instagram
‎Hyperlapse from Instagram
  • ‎Hyperlapse from Instagram Screenshot
  • ‎Hyperlapse from Instagram Screenshot
  • ‎Hyperlapse from Instagram Screenshot
  • ‎Hyperlapse from Instagram Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz