Houseparty Açıkladı: Güvenlik Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Ödül!

0
905
houseparty guvenlik acigi para odulu

Mobil ve masaüstü uygulamaları aracılığıyla görüntülü görüşme imkanı sunan Houseparty, sistemde açık tespit eden kişiye para ödülü vereceğini duyurdu. Kullanıcı sayısı hızla artan popüler görüntülü görüşme platformu Houseparty, güvenlik açığını bulup ispat edebilen ilk kullanıcısına 1 Milyon Dolar ödeyecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle insanların eve kapanmasıyla birlikte sosyal paylaşım platformlarının kullanım oranları da arttı. Houseparty de bu dönemde öne çıkan platformlardan biri oldu. Verilere bakıldığında şubat ayında 300 bin indirilmeye sahip olan uygulamanın indirilme sayısının, mart ayında 5.1 milyona kadar çıktığı belirtiliyor.

Hızla artan kullanıcı sayısının yanında gizlilik ve güvenlik endişeleri ile de gündeme gelen uygulama, vereceği 1 Milyon Dolar ödülün de bu endişeleri sonlandırmaya yönelik olduğunu açıkladı.

İngiliz medyasında yer alan habere göre, uygulamayı indiren kullanıcılardan bazılarının Netflix, Spotify gibi uygulamalardaki kişisel bilgilerinin hacklendiği öne sürülüyor. Houseparty ise iddiaları reddetti. Güvenlik alanlarında hiçbir açık olmadığını belirten şirket, bu açığın tespit edilip kanıtlandığı takdirde 1 Milyon Dolar ödeyeceklerini de ifade etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz