En İyi Ücretsiz Video Konferans Uygulamaları

0
2520
en iyi video konferans uygulamalari

Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte insanların iş ve sosyal hayatlarındaki iletişim şekillerinde de değişimler yaşandı. Geliştirilen uygulamalarla birlikte artık istediğimiz zaman istediğimiz kişilerle anlık mesajlaşma ya da görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyoruz. Görüntülü görüşme yapabilmemizi sağlayan uygulamalar, günümüzde her açıdan büyük imkanlar sunuyor. Özellikle iş alanında çok fazla kullanılan bu uygulamalar, toplantıların ve sunumların hızlı ve pratik bir şekilde yapılması açısından kolaylık sağlıyor. Çalışanlar arasında verimliliği artıran, müşterilerle pratik bir iletişim yolu sağlayan video konferans uygulamaları, dünya çapında pek çok işletmelerin de tercihi oluyor.

Evden çalışmayı ve aynı zamanda sevdiklerinizle iletişim kurmayı verimli hale getiren video konferans uygulamaları, hemen her akıllı telefonda bulunuyor. Peki kullanıcıların en çok tercih ettiği en iyi ücretsiz video konferans uygulamaları hangileri? Sizler için en iyiler listesini hazırladığımız yazımızda bu uygulamaların özelliklerinden bahsettik. Şimdi bu uygulamalara göz atalım.

Zoom Cloud Meetings

zoom cloud meetings

Tüm cihazları destekleyen Zoom uygulaması, en başarılı uygulamalardan biri. Özellikle çevrimiçi toplantılar için çok fazla tercih edilen uygulama, yüksek kalitede video, ses, ekran paylaşımı ve anlık mesajlaşma imkanı sunuyor. Basit bir arayüze sahip olan ücretsiz Zoom uygulamasını Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

Skype

skype

Ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı yapma, grup çağrıları yapma, anlık mesaj gönderme, dosya paylaşma gibi birçok özelliğe sahip uygulama, işletmelerin de en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Uzun yıllardır kullanılan Skype uygulaması, telefonlara çağrı yapmak ve SMS göndermek dışında genel olarak ücretsiz bir uygulama. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

Hangouts Meet

hangouts meet

Google’ın yüksek kaliteli görüntülü ve sesli görüşme imkanı sunan uygulaması Hangouts Meet, Gmail ve Google Takvim’le entegre şekilde çalışabiliyor. 30 kişi ile HD video konferans görüşme yapılmasına imkan veren uygulama, sade bir arayüze sahip olmasıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

WhatsApp Messenger

whatsapp messenger

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması WhatsApp, en sık kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak uygulamada, diğer uygulamalara göre daha az sayıda kişiyle aynı anda görüşme yapabiliyorsunuz. En fazla 4 kişiye kadar sunulan görüntülü konuşma fonksiyonu bulunan uygulamada fotoğraf, video, belge, sesli mesaj da gönderebiliyorsunuz. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

Free Conference Call

free conference call

Hızlı ve kolay bir kullanım sunan uygulama, özellikle çevrimiçi toplantılar için tercih ediliyor. Uygulamanın en dikkat çeken özelliği de 1000’e kadar katılımcıyla kullanılabilir olması diyebiliriz. Uygulamayı Android cihazınıza buradan, iOS cihazınıza buradan yükleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz