Steam, Oyun Güncelleme Sistemlerini Değiştiriyor

0
1182
steam oyun guncelleme sistemleri

Valve tarafından geliştirilen dijital oyun platformu Steam’de, yoğun kullanım dolayısıyla oyun güncellemeleri için düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Platformda, artan internet kullanımı sonrası bant genişliğinden tasarruf etmek için otomatik güncellemede değişiklikler yapılacak.

Covid-19 virüsü nedeniyle herkesin evinde vakit geçirdiği bu dönemde internet kullanımı da büyük oranda arttı. Bu nedenle birçok şirket, internet kullanımlarında kısıtlamalar getirdi. Evde vakit geçirenlerin en çok tercih ettiği aktivite alanlarından biri olan oyun platformlarında da bu kısıtlamalar uygulanmaya başladı. Dijital oyun platformu Steam de bu duruma yönelik güncelleştirme saatlerinde ve sıklıklarında düzenlemeler yapacağını duyurdu. Söz konusu durum sadece otomatik güncellemeler için geçerli olacak.

Valve, konuyla ilgili olarak “Bu haftadan itibaren, bu güncellemeleri birkaç güne yayıyoruz. Sadece son üç gün içinde oynanan oyunlar hemen güncellenecektir. Her zaman olduğu gibi, oynamak istediğinizde oyun hemen güncellenmeye başlayacaktır ve İndirme Yöneticisi aracılığıyla her zaman bir güncelleme başlatabilir veya süresiz olarak duraklatabilirsiniz. Ayrıca, tarafımıza yardımcı olacak ek çözümler de arıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz