GeForce Now Türkiye Hakkında Merak Edilenler

0
1060
geforce now turkiye

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now, Türkiye’de beta sürecine başladı. Sınırlı sayıda oyuncuya açılan GeForce Now, Türkiye sunucularındaki testleri tamamladıktan sonra herkesin erişimine açılacak.

GeForce Now , Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile ülkemizde de hizmet vermeye başladı. Oyuncuları daha iyi bir oyun deneyimi bekliyor. Türkiye’de üç farklı noktaya sunucu yerleştiren Turkcell, bu noktalardan kullanıcılara hizmet verecek. 15 Şubat tarihinden itibaren GeForce Now kapalı beta süreci başladı.

GeForce Now, Kapalı Beta Sürecinde

15 Mart’a kadar beta süreci devam edecek. Kullanıcıların bulut oyun sistemini test etmesinden sonra bu tarih itibarıyla GeForce Now, herkesin kullanımına açılmış olacak. Oyuncuların kullandıkları donanımlara bağlı olmadan yüksek performanstaki oyunları oynayabilmelerini sağlayan platformun açılması Türkiye’de yeni bir oyun deneyimini başlatacak. Oyuncular, istedikleri oyunu indirmeden oynayabilecekler.

geforce now ozellikleri

Turkcell’in açıklamalarına göre daha önce satın alınan GeForce Now üyeliği, GAMEPLUS’TA geçerli değil.

“Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.”

GeForce Now’a buradan ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ancak sistemin sınırlı sayıda kullanıcıyla test edileceğiniz tekrar hatırlatalım. Ön kayıt oluştursanız bile 15 Mart’a kadar sisteme giremeyebilirsiniz.

GeForce Now Türkiye Fiyatı

GeForce Now servisi, ücretsiz olan Basic ve Premium olmak üzere iki sürüme sahip olacak. Türkiye’de sunulacak üyelik fiyatlarının hakkında henüz bilgi verilmedi. NVIDIA normalde Premium seçeneği için aylık 5,49 Euro talep ediyor.

geforce now turkiye fiyati

Ücretsiz olan Basic sürümünde her oyuncuya 1 saatlik oturum süresi sunuluyor. Işın izleme teknolojisi (RTX) özelliği, ücretsiz sürümde yer almıyor. Ayrıca ücretsiz sürümü seçen kullanıcılar, yoğun saatlerde sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebilir.

GeForce Now’ın Premium sürümünde ise uzatılmış oturum süresi bulunacak. Oyuncular beklemeden oyunlara girebilecek ve RTX teknolojisi de bu pakette aktif olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz