Türkiye, Kripto Para Kullanımında Avrupa Birincisi Oldu

0
673
turkiye kripto para kullanimi

Dünyanın en çok kripto para kullanan ülkeleri belli oldu. Dünya Ekonomik Forumu’nun araştırmalarına göre Türkiye yüzde 16 ile dünya genelinde dördüncü, Avrupa’da birinci sırada yer alıyor.

Kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe hızla artıyor. Bu dikkat çeken ilgi, Dünya Ekonomik Forumu’nu da yeni bir araştırmaya yönlendirdi. Dünyanın en büyük 74 ekonomisi arasında yapılan araştırma, kripto paraların en çok kullanıldığı ülkeleri karşımıza çıkarıyor.

Kripto Para En Çok Nijerya’da Kullanılıyor

Araştırma sonuçlarına göre kripto para en çok Afrika ve Asya ülkelerinde kullanılıyor. Nijerya, yüzde 33 kripto para kullanım oranıyla ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada yüzde 21 ile Vietnam, üçüncü sırada ise yüzde 20 ile Filipinler bulunuyor.

Dünya Ekonomik Forumu araştırmaları, kripto paranın en az kullanıldığı ülkeleri de ortaya çıkardı. Kripto paranın en az tercih edildiği iki ülke yüzde 4 kullanım oranı ile Danimarka ve Japonya.

kripto para

Türkiye, Kripto Para Kullanımında Avrupa Birincisi

Paylaşılan listede Türkiye, 74 ülke arasından dördüncü sırada yer aldı. Avrupa’da ise birinci oldu. Yüzde 16 kripto para kullanım oranına sahip olan Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında kripto paraya en çok ilgi gösteren ülke olarak açıklandı.

Güvenilirlik açısından tartışmalı olsa da kripto paralar, dünya genelinde yerini genişletmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde Elon Musk’ın yaptığı yatırım ve attığı tweet’lerle rekor seviyelerde artış yaşandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz