Facebook da Clubhouse Benzeri Özelliğini Duyurdu

0
1310
facebook clubhouse benzeri ozelligi

Clubhouse’a rakip platformlara Facebook da eklendi. Facebook, kullanıcılara sesli sohbet imkanı sunacak sohbet odaları özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı ile erişime açtığını duyurdu.

Son dönemde sosyal medya platformları, Clubhouse benzeri özellikler geliştirmeye çalışıyor. Clubhouse’un gittikçe popülerleşmesiyle birlikte bu özellikleri platformlarına dahil etmeye başladılar. Twitter, Spotify gibi uygulamaların ardından Facebook da bu kervana katılanlar arasında oldu. Facebook’a eklenen yeni özellik ile kullanıcılar odalar oluşturarak sesli sohbet gerçekleştirebilecekler.

Facebook, Sesli Sohbet Odaları ve Podcast Özelliğini Kullanıma Açtı

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, canlı grup sohbetleri için odalar oluşturabilecek, sesli sohbet edebilecekler. Ayrıca Facebook rakiplerinden farklı olarak uygulamada “yıldız satın alma” eklentisine de yer veriyor. Kullanıcılar, içerik üreticilerinin profillerinden yıldız satın alarak maddi anlamda destek olabilecekler.

facebook clubhouse

Facebook’un sohbet odaları özelliğine ek olarak podcast özelliği de kullanıma sunuldu. Bu da kullanıcılara uygulamada gezinirken çeşitli podcastleri dinleme imkanı veriyor.

Facebook’un yeni özelliği şu an için sadece ABD’de ve iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Yakın zamanda tüm kullanıcılar için erişime açılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz