Android Cihazlarda “Google Çalışmayı Durdurdu” Sorunu

0
1208
google calismayi durdurdu

Android telefonlarda Google hatası görülmeye başlandı. Kullanılabilirliği etkileyen “Google sürekli olarak duruyor” sorunu birçok Android kullanıcısını farklı çözüm arayışlarına itiyor.

Dün sabah saatlerinden itibaren Android cihaz kullanıcılarının bazıları aynı sorunla karşılaşmaya başladılar. Cihazlarda “Google sürekli olarak duruyor” hatası veriliyor. Telefon kullanımını etkileyen bu sorunun nedeni için ise hem uygulama hem de güncellemeler gösteriliyor.

“Google Sürekli Olarak Duruyor” Sorunu Nasıl Çözülür?

Birçok Android kullanıcısını rahatsız eden “Google sürekli olarak duruyor” sorunu için Google’dan henüz bir yanıt gelmedi. Durum böyle olunca kullanıcılar, kendi çözüm alternatiflerini üretmeye başladı. Bazı kullanıcılara göre bu sorun, güncellemelerden kaynaklanıyor. Çözüm için güncellemelerin tamamını yapmak gerekiyor.

Bazı Android kullanıcıları ise Google uygulamasının bu soruna yol açtığını belirtti. Bu uygulamayı kaldıran ya da durduran kullanıcılar, sorunun çözüldüğünü söylüyorlar. Eğer Android kullanıcısıysanız cihazınızın  “ayarlar” bölümünden “uygulamalar”a gidip “Google” uygulamasını bulabilirsiniz.

Google uygulamasına gittiğinizde önbellek ve verileri temizleyin. Buna rağmen sorun devam ederse uygulamayı “durdurmaya zorla” seçeneğini deneyebilir ya da tamamen kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz