Epic Games Store’un Aktif Kullanıcı Sayısı 61 Milyona Ulaştı

0
740
epic games store kullanici sayisi

Ücretsiz sunduğu oyunlarla dikkat çeken Epic Games, kullanıcı sayısını giderek artırmayı başarıyor. Epic Games Store’da ücretsiz GTA 5 dağıtımının da etkisiyle dijital oyun mağazasının aktif kullanıcı sayısında rekor artış yaşandı.

Epic Games, yaptığı açıklamayla aylık aktif kullanıcı sayısının 61 milyona, eş zamanlı kullanıcı sayısının ise 13 milyona ulaştığını duyurdu. Epic Games Store’da düzenlenen büyük kampanyaların etkisi bu artışta oldukça dikkat çekiyor. Özellikle geçtiğimiz haftalarda GTA 5, Civilization 6, Borderlands: The Handsome Collection ve ARK: Survival Evolved gibi popüler oyunların ücretsiz olarak sunulması büyük ilgi görmüştü. GTA 5’in ücretsiz olmasıyla birlikte mağazaya erişim problemleri de yaşanmıştı.

Epic Games Store’un genel müdürü Steve Allison bu başarıyla ilgili, “Epic Games Store’u açtığımız günden bu yana, haftalık ücretsiz oyunlar programımızı büyük bir etkinlik haline getirmek ve dünyadaki tüm oyunseverlere muhteşem bir şeyler armağan etmeyi amaçlıyorduk. Bu ay ise işi biraz daha ileriye götürmek istedik. Sonuçlar bizim beklentilerimizi bile aştı…2020’de tarihi bir hızla büyüyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz