Ehliyet Sınavında Animasyonlu Soru Dönemi Başlıyor

0
1077
ehliyet sınavlarında animasyonlu soru

Ehliyet sınavlarında yeni bir dönem başlıyor. Dijital ortamda yapılan ehliyet sınavlarında artık adaylar için animasyonlu sorular hazırlanacak. İşaret dilinde soruların da hazırlanması planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavlarına eklenecek yeni soru tiplerini açıkladı. e-Sınav formatında düzenlenen sınavlarda ilk kez animasyonlu sorulara da yer verilecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, adaylara soru içeriğinin daha anlaşılır şekilde aktarılması için bu kararın alındığını belirtti.

ehliyet sınavları

Bakan Özer, getirilen yenilik için “Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmek istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

İşaret Dilinde Sorular da Yer Alacak

Animasyonlu soru dönemine ilişkin yapılan açıklamada işitme engelli adaylar için de çalışmalar yapılacağı belirtiliyor.

“İşitme engelli adaylarımız için de işaret dilinde sürücü eğitim setleri ve animasyonlu soruların hazırlanmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Tüm çalışmalarımız büyük bir özveriyle yürütülüyor.”

Ehliyet sınavına hazırlanan adaylar için yeni soru tipinin yer aldığı deneme sınavı hazırlandı. Animasyonlu soruları görmek için ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz