YouTube “Dislike” Sayıları Artık Gösterilmeyecek

0
1064
youtube dislike sayisi artık gosterilmeyecek

YouTube, çok tartışılacak yeni bir güncellemesi ile gündemde. Açıklamaya göre YouTube saldırı ve tacizleri engellemek için dislike (beğenmeme) sayılarını artık kullanıcılara göstermeyecek.

Popüler video akış platformu YouTube, yeni yaptığı açıklama ile platformda artık dislike (beğenmeme) sayısının gizleneceğini duyurdu. Kullanıcılar, videoların kaç kişi tarafından beğenilmediğini göremeyecek. İçerik üreticileri ise yayınladıkları videolara gelen dislike sayısını görmeye devam edebilecek.

youtube dislike sayisi

YouTube, bu yeniliği içerik üreticilerini korumaya yönelik atılan bir adım olarak değerlendiriyor. Bilindiği üzere platformda planlı olarak çeşitli kanallara dislike saldırıları yapılabiliyor. YouTube da organize olarak belirli içerik üreticilere yapılan bu saldırıların önüne geçmeyi hedefliyor.

YouTube’da dislike butonunu artık kullanamayacak mıyız? Kullanıcılar videoları beğenmemeye devam edebilecek ancak beğenmeme sayılarını göremeyecek.

Dislike” için getirilen yenilik, web ve mobilde aktif edildi. Bazı kullanıcılar için bu yenilik faydalı görülse de bazıları tarafından oldukça eleştiri aldı. Peki, siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz