e-Devlet’in Kullanıcı Sayısı Açıklandı

0
1943
e-devlet

Kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan e-Devlet, vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Artık devlet dairelerine gitmenize gerek kalmadan gerekli işlemleri yapabilmenizi sağlayan bu sistemin kullanıcı sayısında da her geçen gün artış yaşanıyor.  

Resmi işlerde kolaylık ve zamandan tasarruf sunmasıyla e-Devlet, en fazla ihtiyaç duyulan ve kullanılan sistemlerden birisi. Gün geçtikçe de sistemi kullanan sayısı bir hayli artıyor. Cumhurbaşkanlığı Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’un açıklamasına göre e-Devlet kullanıcı sayısı 44 milyon 585 bin 564 kişiye ulaşmış durumda.  Koç’un ifadesinde belirttiği üzere 2008 yılında 5 bin 747 olan giriş sayısı da bu yıl itibariyle 1 milyar 9 milyon 512 bine yükseldi.  

Antalya’da düzenlenen 4. Kamu Bilişim Zirvesi’nde konuşan Ali Taha Koç, açıklamalarına şunları da ekledi:  

e-Devlet kapısından 5 bin 75 farklı hizmet sunulmakta. Bunların 2 bin 535’i devlet kurumu hizmetleri, 2 bin 88’i belediye hizmetleri, 396’sı özel kurum hizmetleri, 54’ü su ve kanalizasyon hizmetlerinden oluşuyor. Bu yıl 944 yeni hizmet e-Devlet kapısına entegre edildi. Kamu hizmetlerinin e-Devlet kapısına entegre edilmesi çalışmaları devam etmektedir.” 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz