Bitcoin İçin İlk Reklam Filmi El Salvador’dan Geldi

0
1040
Kripto parayı resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, şimdi de Bitcoin için resmi reklam yayınladı.

El Salvador, Bitcoin’in reklam filmini yayınlayan ilk ülke oldu. Kripto parayı resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, şimdi de Bitcoin için resmi reklam yayınladı.

Kripto para dünyası gün geçtikçe kendine daha fazla yer buluyor. Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, kripto para biriminin reklamını da yapmaya başladı. Hükümet tarafından ilk Bitcoin reklamı yayınlandı.

EL Salvador, Resmi Bitcoin Reklamı Yayınladı

El Salvador’da yasal para birimi haline gelen Bitcoin, için yeni detaylar söz konusu. El Salvador hükümeti, Bitcoin için resmi reklam filmi yayınladı. Yayınlanan videoda Bitcoin’in ülke içinde kullanım alanlarına ilişkin detaylar veriliyor. Vatandaşların ekstra bir cüzdan gereksinimine duymayacakları da belirtiliyor.

Tarihte bir ilk olma niteliği taşıyan bu gelişme ile vatandaşlara kolaylık sağlanması planlanıyor. Videoya baktığımızda Bitcoin’in zorunlu olmayacağı, El Salvador vatandaşlarının istedikleri para birimini kullanarak ödeme yapabilecekleri vurgulanıyor. Nakit işlemler, Amerikan Doları(USD) cinsinden yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz