AnTuTu, Android Tabanlı En Hızlı İşlemcileri Açıkladı

0
807
antutu en hizli android islemcileri

Mobil cihazların performanslarını değerlendiren AnTuTu, bu kez işlemcileri karşılaştırdı. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılan işlemcileri test eden AnTuTu, en hızlı işlemcilerin listesini yayınladı.

Akıllı telefonların performanslarını test etmesiyle bildiğimiz AnTuTu platformu, bu kez işlemcilerin performans testlerini değerlendirerek puanlama yaptı. AnTuTu’nun internet sitesinde paylaştığı görsel ile en hızlı işlemciler açıklanmış oldu. Görselde, rokete göre konumlandırılan işlemciler yer alıyor. Roketin en üst noktasında Android tabanlı en hızlı işlemci bulunuyor. Burada en hızlı işlemci olarak Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 5G‘yi görüyoruz.

AnTuTu’nun işlemcilere yönelik yaptığı test sonuçlarına göre listenin ikinci sırasında Samsung’un Exynos 990 işlemcisi bulunuyor. Üçüncü sırada yer alan Snapdragon 855 Plus ile yine Qualcomm’un başarısı görülüyor.

Android cihazlarda yer alan işlemcilerin değerlendirildiği AnTuTu testi sonuçlarını, aşağıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.

antutu en hizli islemci gorsel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz