Readable: Sohbet Hikayeleri ile İngilizce Öğrenin

0
3166
readable sohbet hikayeleri uygulamasi

Günümüzde İngilizce öğrenmenin, hayatımızın iş ve sosyal alanlarında ne kadar etkili ve önemli olduğunu görebiliyoruz. Yeni bir dil öğrenmenin verdiği kültürel gelişimin yanı sıra İngilizce öğrenmek bu anlamıyla neredeyse zorunlu hale geldi diyebiliriz. Küresel bir dil olan İngilizce ile artık hayatımızın her noktasında karşı karşıya kalıyoruz. Neyse ki teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık yabancı dil öğrenimi de pratik bir hal aldı diyebiliriz. Geliştirilen mobil uygulamalar ile istediğiniz tarzda uygulamalarla istediğiniz seviyelerden başlayarak İngilizce öğrenmenizi daha kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz. Akıllı telefonlarınızda bu uygulamaları kullanarak hem kendinizi geliştirebilir hem de zamanınızın verimli geçmesini sağlayabilirsiniz. Eğer İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlardansanız, bu yazımızda sizlere öneceğimiz mobil uygulama ile başlangıç adımlarınızı atmaya hazırlanın.

Yeni başlayanlar için İngilizce bilgisini etkili şekilde geliştiren birçok mobil uygulama mevcut. Biz, bu uygulamalar arasından severek kullanacağınızı, öğrenirken sıkılmayacağınızı düşündüğümüz bir uygulama seçtik. Biliyoruz ki öğrenmeye ne kadar istekli ve keyifli başlarsanız, öğrenim yolculuğunuz da o kadar etkili olacaktır. O zaman sizleri Readable: Sohbet hikayesiyle İngilizce öğren A1/A2 uygulaması ile tanıştıralım. Readable uygulaması, İngilizce’yi çeşitli hikayelerle, eğlenerek öğrenebileceğiniz bir uygulama. Peki uygulamada neler bulabilirsiniz?

Readable: Sohbet Hikayeleri ile İngilizce Öğrenin

Readable: Sohbet hikayesiyle İngilizce öğren A1/A2 uygulamasında, başlangıç seviyesine uygun olarak hazırlanmış farklı türlerde sohbet hikayeleriyle karşılaşıyorsunuz. Readable uygulamasında komedi, gerilim, korku türünde paylaşılan sohbet hikayeleri, İngilizce öğrenmeyi daha ilgi çekici hale getiriyor. A1 ve A2 seviyeleri için oldukça faydalı olacak uygulamada, sohbet hikayelerini okumak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Sevilen yazarların sohbet hikayeleriyle kendinizi geliştirebilirsiniz.

Günlük konuşma kalıplarının yanında iş hayatı için de gerekli olan kelimelerin yer aldığı sohbet hikayeleri, ilgi çekici konularıyla sıkılmadan İngilizce öğrenmenize yardımcı olacaktır. Readable uygulamasında, bir sohbet hikayesini okurken anlamını bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıklayarak kelime anlamını görebilirsiniz. Kelimelerin hem Türkçe hem de İngilizce anlamları gösteriliyor. Ayrıca kelimelerin sesli telaffuzunu dinleyerek ve cümle içinde kullanımını görerek kelimeyi daha iyi bir şekilde kavrayabilirsiniz. Üzerine tıkladığınız kelimelerin görselleri de ekranda yer alıyor. Görsel hafızanız da bu noktada öğrenme süreciniz için destekleyici olacaktır.

Uygulamada kelime antrenmanı da bulunuyor. Hikayelerdeki bilmediğiniz kelimeleri antrenman kısmına eklerseniz, okumalarınız sonrasında bu kelimeleri pekiştirme şansınız olur. Hikayeler yoluyla yüzlerce kelime öğreneceğiniz Readable’ı seveceğinizi düşünüyoruz.

İngilizce’yi eğlenerek öğrenmek için siz de Readable: Sohbet Hikayeleri ile İngilizce Öğrenin A1/A2 uygulamasını deneyimleyebilirsiniz. Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz