Akıllı Telefon Bağımlısı Çocuklar İçin: Kilit Soru Uygulaması

0
3529

Kilit Soru mobil uygulaması, İnönü Üniversitesi’nden çıkan ve tamamı Malatyalı olan yazılımcılar tarafından geliştirilen, öğrencilerin telefon kullanımını kısıtlamak değil de telefonu daha verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamayı hedefleyen bir uygulamadır.

Teknolojik aletlerin ve internet bağımlılığının bir hayli küçük yaşlara kadar düşmesi çocukları pek çok alanda etkiledi. Bu alanlardan bir tanesi de şüphesiz ki eğitim hayatı. Tam da bu noktada bir şey yapılması gerektiğini düşünen Bilgisayar Mühendisi Fuat Delibaş, kurduğu ekip ile birlikte Kilit Soru uygulamasını hayata geçirdi.

Kilit Soru mobil uygulaması kullanım açısından oldukça basit bir uygulamadır. Çocukların ve gençlerin telefonları daha verimli bir şekilde kullanabilmesi için geliştirilen bu uygulama liseye giriş ve üniversiteye giriş sınavına hazırlanan öğrenciler için en iyi uygulamalardan bir tanesi olmaya hazırlanıyor.

Kilit Soru uygulamasından bahsedecek olursak, uygulama şu an için yalnızca Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda çalışıyor. Bu nedenle Google Play mağazasını ziyaret ederek uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Kilit Soru’yu kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın en önemli işlevi öğrenciler telefonun ekran kilidini açmak istedikleri anda karşılarına çıkan soruya doğru cevaplamaları gerekiyor. Uygulama içinden seçilen kategorilerden gelen kilit sorular ekran kilidini açmak için karşınıza çıkıyor. Bu soruya doğru cevap verdiğinizde kilidi açabiliyorsunuz. Doğru cevap verdiğiniz her soru için puan hanenize ekleme yapılıyor.

Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza birbirinden farklı sınıf ve derslerde kategoriler listesi geliyor. Soru çözmek istediğiniz kategoriyi seçerek istediğiniz kadar soru çözebiliyorsunuz.

Öğrenciler için geliştirilen ve işlevsellik açısından oldukça güzel bir uygulama olan Kilit Soru, şimdiden öğrencilerden ve öğrencilerin ailelerinden olumlu yorumlar almaya başladı. İlerleyen günlerde büyük bir başarı yakalaması beklenen uygulama Fuat Delibaş’ın deyişi ile daima sosyal fayda ve üst düzey teknoloji hedefliyor.

Kilit Soru uygulaması ekran tasarımları açısından oldukça basit bir yapıya sahip. Göz yormayan ekran tasarımı öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması açısından oldukça sade tutulmuş. Kolay kullanımı ile de aradığınız şeylere saniyeler içinde ulaşabiliyorsunuz.

Kilit soru mobil uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamayı indirebilmek için Google Play mağazasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Şimdilik yalnızca Android cihazları destekleyen bu uygulama iOS işletim sistemine sahip cihazlar için de geliştirilecek mi merak ediliyor.

Kilit Soru
Kilit Soru
  • Kilit Soru Screenshot
  • Kilit Soru Screenshot
  • Kilit Soru Screenshot
  • Kilit Soru Screenshot
  • Kilit Soru Screenshot
  • Kilit Soru Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz